Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
16°C
9°C
JUTRI
22°C
11°C
Deli
2603

Končana prva faza ureditve osrednjega dela trga Vransko

Makadamsko parkirišče pri gostilni Slovan Vranskemu dolgo časa ni bilo v ponos. Posebej neugledno je bilo videti ob odjugi ali po obilnejšem deževju. Občina Vransko je parkirišče nato odkupila v stečajnem postopku dotedanjega lastnika, za ureditev celotnega osrednjega dela trga pa razpisala javni natečaj, na katerem je bila, s sodelovanjem občanov, izbrana najboljša arhitekturna rešitev.    


Ker ureditev celotnega območja predstavlja zajeten finančni zalogaj, je bila izbrana fazna izvedba projekta. Sredi meseca julija je bila tako dokončana prva faza ureditve, v sklopu katere je bilo asfaltirano parkirišče z 29 parkirnimi mesti, zgrajen hodnik za pešce, postavljena javna razsvetljava ter urejeni dovozi do stanovanjskih objektov Vransko 49, 86, 86a in 88.


Skupna vrednost izvedenih del z davkom na dodano vrednost znaša 56.606,13 evrov.


V prihodnjih letih je načrtovana nadaljnja ureditev območja v skladu z izbrano arhitekturno rešitvijo.

Rudolf Pušnik, Občinska uprava Občine Vransko

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi