Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

59. skupščina GZ Žalec


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
02.04.2014      16:10
A A

59. skupščina GZ ŽalecDavid Krk, poveljnik zveze, med podajanjem poročila
David Krk, poveljnik zveze, med podajanjem poročila
Deli:

 

Delegati Gasilske zveze (GZ) Žalec iz 32 Prostovoljnih gasilskih društev in  gostje, med katerimi je bil tudi župan občine Vransko Franc Sušnik, so se sestali na 59. letni skupščini. V uvodu skupščine je zbrane pozdravil predsednik PGD Drešnja vas, ki letos praznuje 100-letnico delovanja.

V nadaljevanju je predsednik zveze Edvard Kugler podal obširno poročilo za preteklo leto. Kljub poznejšemu začetku dela vseh komisij zaradi določenih nejasnosti so realizirali vse predvidene aktivnosti po področjih: od veteranov, članic, mladine, zgodovine požarnega varstva, priznanj in odlikovanj, nevarnih snovi, prve pomoči, tehničnega reševanja, izobraževanja, naprav za zaščito dihal, zvez in tekmovanja. Poudaril je, da so društva dobro opremljena z gasilsko tehniko, kajti skoraj vsako leto kakšno društvo v gasilski zvezi prevzame novo vozilo, opremo ali celo obnovljen gasilski dom. Lani so 110 let delovanja praznovala PGD Gotovlje, Gomilsko, Ojstriška vas–Tabor in Arja vas, PGD Ločica ob Savinji in Ločica pri Vranskem pa 80 let delovanja.

Poveljnik GZ Žalec David Krk je svoje poročilo razdelil na področja posredovanj, strokovnega usposabljanja, gasilskih tekmovanj, preventivne dejavnosti in delo ostalih komisij. Skupno število lanskih posredovanj je bilo 158, vseh dogodkov na območju GZ Žalec pa je bilo 214. Posebej je izpostavil posredovanja gasilskih enot ob neurju z močnim vetrom konec junija lani, ki je zajelo posamezna območja v vseh petih občinah Spodnje Savinjske doline. Lani je bilo 31 požarov v naravnih okoljih, 34 na objektih, 59-krat so posredovali pri prometnih nesrečah, 24-krat pri poplavah, ob močnem vetru, snegolomu itd. Najpomembnejše pa je poleg operativnih nalog strokovno usposabljanje. Tako je lani osnovni tečaj za gasilca opravilo 107 članov, nadaljevalnega 68, tečaj za uporabnike radijskih zvez 39, tečaj za mladino za srebrno značko "Preprečujmo požare" 55, bronasto 37, obnovitveni tečaj za uporabo dihalnih aparatov 17, usposabljanje bolničarjev 34, učne delavnice vodenja intervencij 110 članov itd. Skupaj si je različna znanja nabiralo 567 udeležencev. Uspešni so bili tudi na raznih tekmovanjih. Na članskem je nastopilo 74 enot, mladinskem 37 in na tekmovanjih starejših 10 enot. Lani je potekalo tudi izbirno tekmovanje za gasilsko olimpiado v Franciji. V pripravah sta nastopili tekmovalni enoti mladincev in mladink PGD Andraž, ki  jim je le malo zmanjkalo za nastop na olimpiadi. Pri preventivni dejavnosti so v posameznih PGD organizirali pregled ročnih gasilskih aparatov za krajane, meritve in preizkus delovanja hidrantov, obisk učencev v OŠ in vrtcih itd.

V letošnjem programu dela so na strokovnem in operativnem  področju izpostavili naloge na področju gasilske tehnike, informatike, posebno pozornost pa tudi tokrat namenjajo izobraževalni in preventivni dejavnosti, še zlasti pa delu z mladimi.    

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.