Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

6. srečanje krajanov Čepelj


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, OBČINSKI SVET

| |
21.11.2012      22:24
A A

6. srečanje krajanov ČepeljDeli:
Podžupan občine Vransko Aleksander Reberšek je v ponedeljek, 12.11. 2012, ob 19.00 uri sklical 6. sestanek krajanov Čepelj, ki je potekal v prostorih nad mlekarno v Čepljah.  Na sestanek so bili povabljeni vsi krajani vasi Čeplje in župan občine Vransko. Tema sestanka so bile poplave, aktualno in točka razno. Župan občine Vransko je posredoval podatke o poplavah na območju Čepelj in povedal, da na tem območju ni poplavne ogroženosti ter da razen nekaj poplavljenih kmetijskih zemljišč težav ni. Vaščani so izpostavili poplavljena kmetijska zemljišča na območju od glavne ceste do Brišnikovih, kjer so zaradi neurejenosti odtekanja vode in zaraščenosti grmovja ter dreves vedno poplavljena kmetijska zemljišča in ima zaradi tega težave tudi družina Somi v Prekopi. Župan je glede izpostavljenegaproblema odgovoril, da morajo za čiščenje teh območij skrbeti lastniki zemljišč in da to ni v pristojnosti občine. Dodal pa je, da je občina pri tem pripravljena pomagati. Na predlog podžupana je bil sprejet dogovor vaščanov, da se bodo v dogovoru z lastniki zemljišč posekala drevesa in odstranilo grmovje od mostu pri Brišnikovih do glavne ceste. Izpostavljen je bil tudi smrad pri rondoju v Čepljah. Župan je povedal, da ima gostišče Grof svojo čistilno napravo in da se bodo takoj, ko bo mogoče, priklopili tudi na javno čistilno napravo. Poudaril je,da za smrad pri rondoju ni krivo samo gostišče, temveč se tudi od drugod v kanale steka odpadna voda. Sprejet je bil predlog, da je na vratih prostora nad mlekarno potrebno zamenjati dotrajano ključavnico. Izpostavljena je bila težava pri vključevanju na cesto na Ropasiji, zato je bil sprejet predlog, da naj Odbor za varnost v prometu preveri možnost postavitve ogledala na cesti Vransko-Tešova-Čreta pri križišču na Ropasiji. Prav tako je bila izpostavljena težava na cesti, ki poteka skozi vas Prekopa, ker zaradi nepravilne postavitve prometnih znakov ni jasno, kdo ima prednost. Župan je predlagal, da se določi krajane, ki bodo skrbeli za cvetlične zaboje ob avtobusni postaji in predlagal, da se pridobijo soglasja krajanov za odkup ceste pod vinogradi. Prav tako se je izpostavilo vprašanje, zakaj se je na dan volitev pred voliščem zadrževal policist in fotografiral zunanjost volišča.


Priloge:
Neznan tip datoteke
alex_img_1672.jpg
6782_alex_img_1672.jpg (366,32 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.