Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZIMSKA SEZONA SE ZAKLJUČUJE


ŠPORT, KULTURA

| |
21.03.2013      15:04
A A

ZIMSKA SEZONA SE ZAKLJUČUJEDeli:

ŠPORT

Zavod za kulturo, turizem in šport Vransko je v zimski sezoni 2012/2013 organiziral in uspešno zaključil plesni tečaj, tečaj smučanja in deskanja na snegu za najmlajše na Golteh ter dva enodnevna smučarska izleta v tujino. O tečaju za najmlajše smo pisali že v prejšnji številki Občinskega informatorja, dodamo lahko samo to, da smo veseli, da je bilo dovolj snega, da so lahko usvojeno znanje preizkušali na okoliških gričih. Je pa ravno sneg bil tisti, ki nam je ponagajal pri izvedbi smučarskih izletov v tujino. Prvi izlet smo izvedli 13. januarja, ko smo se odpravili v Katschberg. Pri načrtovanju drugega nam je že ponagajalo vreme, tako da smo namesto 2. februarja smučali v Mokrinah/Nassfeldu 16. februarja. Tudi zadnji smučarski izlet smo organizirali v Mokrine/Nassfeld, a nam izvedba zaradi slabega vremena ni uspela.

Veseli smo, da ste se imeli z nami lepo, da ste uživali na dolgih smučarskih progah, in vabljeni, da se nam naslednje leto spet pridružite.

 

KULTURA

V jeseni smo vas v abonmajski knjižici povabili v svet umetnosti in kulture, da skupaj pozabimo na težke čase. Čeprav vam boljših časov nismo mogli zagotoviti, upamo, da so vam vsaj urice, ki smo jih preživeli skupaj v gledališkem abonmaju, popestrile sivino zimskega vsakdana. Vseh šest komedij nas je nasmejalo, kako pa so vam bile resnično všeč, nam lahko sporočite v anonimnih anketah, ki smo vam jih poslali. Veseli bomo vašega mnenja, saj nam je v veliko pomoč pri načrtovanju predstav za naslednjo sezono.

Najmlajši z obiskovanjem našega kulturnega hrama v tej sezoni še niso zaključili, saj smo morali predstavo Cifromanija zaradi zadržanosti izvajalcev prestaviti v april. Glede na njihov odziv na predstavah si drznemo trditi, da so bili z izborom zadovoljni, seveda pa upamo, da bodo ljubezen do »gledališča« negovali tudi v prihodnje.

Tisti, ki ste želeli obiskati profesionalne glasbene in gledališke hiše in si ogledati tudi zahtevnejše predstave, ste se nam lahko pridružili v potujočem abonmaju, ki je bil plod sodelovanja z ZKŠT Žalec.

Glasbenega abonmaja v tej sezoni glede na pretekle izkušnje nismo organizirali, smo vas pa vseeno v novembru »pocrkljali« s koncertom Tanje Žagar z gosti in pretekli teden s koncertom Klape Kampanel z gostoma Popseslish in Cantemus.

Resnično smo veseli, da smo zaključili z dalmatinsko glasbo, ki nas v mislih že pelje na morje in v tople poletne dni, saj je bila letošnja zima res dolga in smo se je že naveličali.

Čisto za konec pa vas naj spomnimo še na koncert, na katerega vabimo na zadnji strani tokratnega Občinskega informatorja. Zopet želimo združiti moči in z dobrim delom pomagati domačinu Dejanu Grilju pri nakupu bionskih protez, ki mu bodo vsaj nekoliko olajšale življenje. Naj nas z glasbo povezujejo dobra dejanja.

 

                                                                                                                                                                     Tanja Goropevšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
30.06.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku z ansamblom Zupan
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.