Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo in marsikje vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -12, na Goriškem in ob morju okoli -2.
-12°C | -6°C
torek, 26.02.2018
-16°C | -6°C
sreda, 27.02.2018
-13°C | -5°C
četrtek, 28.02.2018
-15°C | -5°C
petek, 01.03.2018
-16°C | -4°C
Opozorila
Sobota, 24.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-12°C
-6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vranski poletni večeri 2013 - DUO CLARIPIANO


KULTURA

| |
20.08.2013      12:18
A A

Vranski poletni večeri 2013 - DUO CLARIPIANO


Koncert bo v soboto, 31. avgusta 2013, ob 20. uri v Schwentnerjevi hiši na Vranskem.


Deli:

Pianistka Tatjana Kaučič in klarinetist Dušan Sodja sta ustanovila Duo Claripiano leta 1994. Od tedaj ju ljubezen ne povezuje samo v skupnem življenju, temveč tudi v glasbi. Na njuni poti so ju spremljali odlični mentorji za komorno glasbo: fagotist Božidar Tumpej, skladatelj Ivo Petrić in pianist Anthony Spiri, pri katerem sta se v letih 2005/2006 izpopolnjevala v razredu podiplomantov komorne glasbe na visoki šoli za glasbo v Kölnu.

 

Oba sta diplomirala na ljubljanski Akademiji za glasbo (pri Tatjani Ognjanović in Alojzu Zupanu) in magistrirala na Univerzi Mozarteum v Salzburgu (pri pianistki Brigitte Engelhard in klarinetistu Aloisu Brandhoferju). Koncertna pot ju je nato vodila od Los Angelesa, Stockholma, Edinburgha, Salzburga, Prage, Ljubljane do Beograda in Erevana. Izmed gostovanj so najodmevnejši Festival Fringe v Edinburghu, ljubljanski Poletni festival, Festival Carinthischer Sommer, Akademija za komorno glasbo v Montepulcianu in Mednarodni glasbeni festival v Erevanu (Armenija). Prijateljevanje s slovenskimi skladatelji je bilo razlog za nastanek številnih skladb za klarinet in klavir (Petrić, Ramovš, Šivic, Matičič, Lebič, Firšt, Rančigaj, Šavli, Šuklar). Skupaj sta posnela tri albume, leta 2000 Legende s skladbami “klasikov” 20. stoletja, za katerega sta v reviji BBC Music Magazine prejela odlične kritike.

 

Leta 2004 sta v samozaložbi izdala zgoščenko Srečanja z deli slovenskih skladateljev, ki so jima skladbe tudi posvetili. Januarja 2012 je v založbi Slovenske filharmonije izšla zgoščenka Romantic Claripiano z najlepšimi sonatami romantičnih skladateljev (Saint-Saëns, Schumann, Brahms). Posnetki so bili odlično ocenjeni v ameriški strokovni reviji The Clarinet in nemški reviji za pihala Rohrblatt iz Berlina. Ljubezen do nemške romantike ju je pripeljala do sodelovanja z Mendelssohnovo hišo in Društvom Edwarda Griega v Leipzigu, kjer sta gostovala marca 2011. Istega leta sta bila povabljena na prestižni festival Carinthischer Sommer na avstrijskem Koroškem. Tatjano in Dušana so slovenski skladatelji poimenovali ambasadorja slovenske glasbe, saj na vsakem koncertu izvedeta vsaj eno slovensko delo. Tako sta predstavila sodobna slovenska dela na svetovnem srečanju klarinetistov ClarinetFest 2011 v Los Angelesu in jih bosta tudi letos julija na ClarinetFest 2013 v Assisiju. (www.claripiano.net)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 141
Izšla: 31.01.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.