Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalne skupine na Komendi


KULTURA

| |
10.06.2013      15:22
A A

Vokalne skupine na KomendiMed nastopom Okteta sv. Mihaela Vransko
Med nastopom Okteta sv. Mihaela Vransko
Deli:

 

Kulturno umetniško društvo Polzela je pripravilo v gradu Komenda na Polzeli že 15. srečanje malih vokalnih skupin, Polzela 2013. Zbrane pevce in poslušalce je najprej nagovoril predsednik KUD Polzela Marko Slokar, ki je poudaril pomen manjših pevskih sestavov za ohranjanje pevske tradicije na Slovenskem, ljudskih pesmi in za kakovostno rast posameznih skupin. Še posebej je pohvalil vokalni kvintet Lastovka, ki je bil pobudnik tega srečanja, sodeloval je na vseh petnajstih prireditvah, lani pa praznoval 30-letnico delovanja. Tudi letos jo je organizatorjem zagodlo vreme, zato so prireditev morali pripraviti v gradu Komenda in ne na grajskem dvorišču.

Nastopilo je 7 sestavov, in sicer Andraški oktet, Mešani oktet Društva upokojencev Petrovče, Vokalni kvintet Lastovka Polzela, Sekstet Gomilsko, Vokalna skupina Candela Petrovče, Oktet sv. MihaelaVransko in Ljudski pevci iz Tepanj.

Nastopajoči so zapeli po tri pesmi, za kar so jih poslušalci nagradili z aplavzi, vsi nastopajoči pa so prejeli spominsko darila.

 

 T. Tavčer

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.