Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

oblačno
Zvečer in ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
11°C | 21°C
ponedeljek, 23.06.2018
6°C | 21°C
torek, 25.06.2018
13°C | 20°C
sreda, 26.06.2018
10°C | 23°C
četrtek, 27.06.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP DOMOZNANSTVA: Društvo Univerza za III. ......


KULTURA

| |
14.11.2016      10:45
A A

UTRIP DOMOZNANSTVA: Društvo Univerza za III. življenjsko obdobje Žalec se predstavi v Občinski knjižnici BraslovčeDeli:
Vse družbe v Evropi se starajo. Razmerje med mlajšimi in starejšimi generacijami se spreminja na račun povečanega števila starejših. Tudi v Sloveniji predstavljajo starejši največjo družbeno skupino. Veseli nas, da smo v četrtek, 10. novembra 2016, v novi Občinski knjižnici Braslovče gostili Društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Žalec. Vizija univerze je, da s programi druženja prispevajo k boljši kakovosti življenja starejših generacij, kar so želeli predstaviti tudi Braslovčanom. Pred 17 leti, ko so ustanavljali univerzo, so opazili ogromno znanja in veliko življenjskih izkušenj ter energije v ljudeh, ki so se upokojili, so pa kljub temu želeli biti aktivni in spoznavati nova znanja. Predsednica društva Marija Masnec, mentorica zeliščarskega krožka Cvetka Čulk Mastnak in animatorka Mira Kodrun ter vodja medgeneracijskega sodelovanja Andreja Šteiner so predstavile delovanje univerze in vsebine krožkov, ki jih imajo na univerzi. Pogovor sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih. Krožki so v društvu zasnovani tako, da ustrezajo potrebam slušateljev po izražanju in razumevanju. Število krožkov z bogatimi vsebinami narašča iz leta v leto. V Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Žalec vodijo študijske krožke mentorji, glavna vez med mentorji in slušatelji pa so animatorji. Lahko rečemo, da je odnos med mentoriranci in mentorjem veliko globlji od odnosa s predavateljem in da mentor stopa v osebni stik s posameznim slušateljem. Animator pa je srce študijskega krožka. V programu imajo vrsto izobraževalnih in družabnih dejavnosti, kot so dnevi vseživljenjskega učenja, skupni izleti in druženja na srečanjih ob koncu šolskega leta. Ponujajo zanimive vsebine in dejavnosti, kot so učenje tujih jezikov (angleščine, italijanščine, francoščine, nemščine), računalniško opismenjevanje, spoznavanje kulturne dediščine, zeliščarstvo, krojenje in šivanja, joge, tai čija, plesni krožek, likovno izražanje, fotografski krožek, urejanje in varstvo okolja, umetnostna zgodovina in še mnogi drugi. V zadnjih letih so se vključili v nekaj odmevnih domačih in mednarodnih projektov, kot sta bila predstavitev domačega kruha v Italiji in srečanje več evropskih mest na temo skrbi za starejše. Določene vsebine obravnavajo po projektni metodi, kar zahteva polno angažiranost vseh članov skupine, takšni primeri so bili Zeleno zlato – grenka roža, predstavitev mesta Žalec s fotografijami in Zelišča, narava, zdravje ter Žalec v objemu hmelja. Društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Žalec je civilno izobraževalno gibanje, ki temelji na prostovoljnem delu, sodelovanju in prispevanju. Svojo pravico do učenja, delovanja, ustvarjanja in druženja dolgujejo verigi vseh, ki so svoje napore vgradili v njeno postavitev in razvoj ter njim samim. Slušatelji, mentorji, animatorji in sodelavci svoje znanje, izkušnje, zamisli in kulturo izmenjujejo med seboj in po svojih močeh prispevajo k ustvarjalnemu delovanju svoje študijske skupine in Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Žalec v celoti. V tem gibanju sodelujejo zato, ker si želijo pridobiti znanja za osebnostno rast, za življenje, za razumevanje lastnega položaja v družbi ter za dejavno delovanje v svojem okolju v lastno dobro in v dobro drugih generacij. V njene izobraževalne programe se vključujejo starejši upokojeni, starejši brezposelni, starejši zaposleni, ki se pripravljajo na upokojitev, ter starejši v tretjem življenjskem obdobju. Za prizadevanje za kakovost delovanja univerze so prejeli priznanja Mestne skupnosti Žalec, Občine Žalec in tudi Slovenske univerze. Lahko bi rekli, da če oviramo dostop starejših do znanja, obsodimo na neznanje tudi rodove, mlajše od njih. V Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Žalec ponujajo dober program, tam boste srečali prijetne ljudi in zadovoljili svoje izobraževalne in družabne potrebe.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 145
Izšla: 31.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2018 | Družabni dogodki
POSTAVLJANJE MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2018 | Družabni dogodki
VESELICA OB DNEVU DRŽAVNOSTI IN 150-LETNICI TRŠKIH PRAVIC
25.06.201 | Družabni dogodki
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2018 | Kultura
Bralni klub
29.06.2018 | Družabni dogodki
Lisjakovi večeri Na jasi: Show Mix Band
30.06.2018 | Družabni dogodki
VRANSKO SUMMER NIGHT
01.07.201 | Šport
Mednarodna regata deblakov 2018
24.06.2018 | Družabni dogodki
POSTAVLJANJE MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2018 | Družabni dogodki
VESELICA OB DNEVU DRŽAVNOSTI IN 150-LETNICI TRŠKIH PRAVIC
25.06.201 | Družabni dogodki
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
26.06.201 | Kultura
POČITNIŠKA LEGO ROBOTIKA V MEDOBČINSKI SPLOŠNI KNJIŽNICI ŽALEC
27.06.2018 | Kultura
Bralni klub

Bodite prvi pri oddaji mnenja.