Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena ......


KULTURA

| |
15.03.2017      11:13
A A

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena Občine Žalec se predstaviDeli:

Na marčevskem Utrip domoznanstva, 13. marca 2017, smo v Medobčinsko splošno knjižnico Žalec povabili Društvo podeželskih žena Občine Žalec. Društvo je bilo ustanovljeno leta 2002 in je nastalo z reorganizacijo Društva kmečkih žena Spodnje Savinjske doline in združuje pododbore Griže, Petrovče in Šempeter. Namen društva je predvsem medsebojno druženje, povezovanje, izobraževanje, ohranjanje kulturne dediščine in prenašanje znanja na mlajše generacije. Ob prijetnih druženjih skrbijo za izmenjavo izkušenj ter pridobivanje novih znanj na področju kulinarike in tradicionalnih obrti. V društvu posebno pozornost namenjajo tečajem, na katerih združijo prijetno s koristnim. Pripravljajo pa tudi razne razstave in strokovne ekskurzije. Dejavnosti društva so predstavile predsednica društva Marta Rojnik, svetovalka za dopolnilne dejavnosti na kmetiji Andreja Žolnir in članice društva Marinka Gerčar, Vera Pilih ter Anica Šertl. Pogovor sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih. V letu 2009 so izdale prve Lupinice, publikacijo o delu, v katerem objavljajo dogodke, recepte in tudi pesmi. Velik del delovanja društva zavzema peko peciva in drugih kulinaričnih dobrot ter pripravo pogostitev. Že vse od leta 1988 na pobudo Zadruge Petrovče sodelujejo tudi na Jožefovem sejmu, na katerem se vsako leto predstavijo z novo tematiko. Sodelujejo na različnih tekmovanjih, mlajše članice prijavljajo na tekmovanje Mlada kmetica leta. Ponosne so tudi na izdelovanje rož iz krep papirja, izpod njihovih rok nastajajo prave umetnine.
Podeželske žene delujejo v društvu, da se odpočijejo od drugega dela in si napolnijo baterije za vse preostale naloge, ki jih še čakajo na kmetijah. V petnajstih letih delovanja se je zvrstilo veliko razstav, sejmov, delavnic, tržnic, pogostitev, nagrad, priznanj in izletov. Z vztrajnostjo in medsebojno pomočjo so veliko dosegle. Vsem članicam društva želimo veliko uspeha še naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.