Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, ......


KULTURA

| |
21.11.2013      16:15
A A

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, pričetek akcije Savinjčani beremoPogovor Andreje Hutinski s Petrom  Zupancem
Pogovor Andreje Hutinski s Petrom Zupancem
Deli:

 

 

20. novembra, na dan slovenskih splošnih knjižnic, so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec pripravili prireditev, s katero so počastili ta praznik.

Namen praznovanja je povečati prepoznavnost splošnih knjižnic v slovenskem prostoru in opozoriti na pomen knjižnic pri širjenju znanja, informacij in kulturnih dobrin. Letošnja tema dneva slovenskih splošnih knjižnic je bilo zagovorništvo, zato so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec besedo prepustili ljudem, ki imajo pozitivne izkušnje s knjižnico in bi lahko s svojim mnenjem zaradi svoje prepoznavnosti ali vpliva pripomogli k vrednotenju knjižnic.

Izpeljali so zanimivo akcijo in tako okrepili svoje skupno sporočilo, da so tukaj za ljudi in zaradi ljudi. Zbrali so nekaj izjav njihovih zagovornikov in tako z njihovo pomočjo okrepili  prepričanje o vlogi ter pomenu knjižnic. Besedo so prepustili Neži Maurer, Ervinu Fritzu, Rudiju Španzlu, Marku Repniku, Rastislavu Knezu in županom občin Spodnje Savinjske doline: Branimirju Strojanšku, Jožetu Kužniku, Vinku Debelaku, Vilku Jazbinšku, Francu Sušniku in Janku Kosu. Nastal je zanimiv mozaik izjav, ki so ga predvajali v prvem delu praznovanja, v drugem pa so na pot pospremili novo knjigo Polzelana Petra Zupanca Obešanje zmajeve glave: 21 impresij s Kitajske. V pogovoru z Andrejo Hutinski je odstrinjal zanimivosti, ki jih je spoznal v skoraj dveletnem bivanju na Kitajskem.

Prireditev je povezovala direktorica knjižnice Jolanda Železnik. Ta je zbranim prebrala tudi voščilo, ki jim ga je ob prazniku poslal župan Občine Žalec Janko Kos s sodelavci. Čeprav se je praznovanja udeležilo nekoliko manj ljudi kot ponavadi, je bilo vzdušje prijetno.

Na dan slovenskih splošnih knjižnic so v Medobčinski splošni knjižnici pričeli tudi z branjem za bralno značko odraslih Savinjčani beremo, zato vabijo, da se jim pridružite. Več informacij o njej na www.zal.sik.si

 

                                                                                                        T. Tavčer                             

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
25.06.201 | Šport
KOLESARJENJE PO SPODNJI SAVINJSKI DOLINI
25.06.201 | Šport
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.