Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

pretežno jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
8°C | 27°C
ponedeljek, 21.04.2018
5°C | 26°C
torek, 23.04.2018
9°C | 29°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

POGOVOR S PISATELJEM SEBASTIJANOM PREGLJEM V ......


KULTURA

| |
24.04.2017      11:14
A A

POGOVOR S PISATELJEM SEBASTIJANOM PREGLJEM V PREBOLDSKI KNJIŽNICIDeli:

Ob zaključku bralne značke za odrasle Savinjčani beremo se je v preboldski knjižnici 18. aprila 2017 Simona Solina pogovarjala s Sebastijanom Pregljem, slovenskim pisateljem, čigar dela ste lahko prebirali letos. Sebastijan Pregelj se je rodil leta 1970 v Ljubljani in je končal študij zgodovine na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Z družino živi v Ljubljani, s pisateljevanjem pa se ukvarja že od mladosti. Njegov čas pisanja je vsekakor jutro, v katerem ne manjka glasbena podlaga. Tako v kratki prozi kot v romanih najdemo mnogo domišljije, ki se postavlja ob bok vsemu, kar se dogaja posameznikom in celotni družbi. Njegov stil pisanja ni enoznačen, spretno zna v odlične tekste pomešati družbeno kritiko, fantastiko, kriminalna dogajanja. Prav vsako njegovo delo nas nehote prisili v razmišljanje o svetu, v katerem živimo, s poudarki na odnosih med ljudmi, kjer svoja mesta zavzemajo nasilje, zlo, krivice, pa tudi resnice, dolžnosti, pravica. Stereotipne odnose mnogokrat preplete s prikrito ironijo in sarkazmom. Prav tako nas z lahkoto vrže v sanje, med zvezde repatice in angele, v imaginarno, v svetove prej, zdaj in potem, kjer je ljubezen večna rešiteljica.

Je avtor štirih zbirk kratke proze (Burkači, skrunilci in krivoprisežniki, Cirilina roža, Svinje brez biserov, Prebujanja) in petih romanov (Leta milosti, Na terasi babilonskega stolpa, Mož, ki je jahal tigra, Pod srečno zvezdo, Kronika pozabljanja), od katerih so bili kar štirje med nominiranci za nagrado kresnik. Z Gašperjem Troho sta napisala vodnik po Ljubljani, poimenovan Literarne poti Ljubljane. V zadnjem času se posveča tudi pisanju za otroke in že lahko prebiramo dve seriji otroških zgodb. Prva je serija o duhu Babujanu in prijateljih, druga pa nosi naslov Zgodbe s konca kamene dobe. V teh zgodbah nas Pregelj vodi v čas koliščarjev skupaj z dečkom Brinom. Njegova kratka proza je uvrščena v več antologij, nekaj let nazaj pa je za Pravno prakso napisal serijo kriminalnih zgodb. Trenutno pa je tik pred izidom nov roman, ki bo nosil naslov Vdih.Izdih.   

Pogovor je potekal v sklopu projekta literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 143
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
26.04.2018 | Umetnost
Slikarska delavnica
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
23.04.2018 | Kultura
Noč knjige: Večer z Ivanom Cankarjem
26.04.2018 | Umetnost
Slikarska delavnica
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.