Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje folklornih skupin v Žalcu


KULTURA

| |
02.04.2014      16:07
A A

Območno srečanje folklornih skupin v ŽalcuNastop folklorne skupine z Vranskega
Nastop folklorne skupine z Vranskega
Deli:

 

V Domu II. slovenskega tabora v Žalcu je bilo šesto območno srečanje odraslih folklornih skupin, ki ga je organiziral Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Žalec.

Na srečanju so nastopile  naslednje folklorne skupine: Ponikva (vodja Suzana Gračner, nastopili so s poskočnim žesltancem, avtorica odrske postavitve Branka Fuch),  Galicija (vodja in odrska postavitev Helena Turnšek,  predstavili so se s plesi zahodne Štajerske), Vransko ( vodja skupine in avtorica odrske postavitve Slava Škrabar, predstavili so se s plesi vzhodne Štajerske), Kobula Petrovče (vodja Primož Sraka, odrska postavitev  Olga Spolenak in Primož Sraka, predstavili so luščenje fižola na Štajerskem) in  Grifon Šempeter (vodja skupine Maša Kumperger, avtor odrske postavitve Vasja Samec, predstavili so primorske plese).  Gost na srečanju je bila FS Bočna (vodja  in avtorica odrske postavitve Anja Rajter, predstavili so velikonočni ponedeljek). Revijo si je ogledal strokovni spremljevalec Marko Rus, ki je z vodji skupin po končani prireditvi opravil tudi pogovor, na katerem je podal svoje strokovno videnje njihovega nastopa. Revija odraslih folklornih skupin je vsako leto organizirana v kraju, v katerem deluje katera od skupin, tako da bo naslednje leto območno srečanje  na odru v Galiciji.

                   

                                                                                                                                                          T. Tavčer

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.