Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
18°C
-5°C
JUTRI
17°C
-5°C
Deli
2354

Občinski informator - Občinska knjižnica Vransko

 


 
Medobčinska splošna knjižnica Žalec

Občinska knjižnica Vransko

 

          | torek in petek: 12.00–18.00, sobota: 08.00–12.00 |

             | tel.: 03 703 12 80 | e-mail:skvransko@zal.sik.si |

|www.zal.sik.si|


 


NAPOVEDUJEMO V MAJU:

 

ponedeljek, 8. maj 2017, ob 19. uri v Domu II. slov. tabora v Žalcu: Savinjčani beremo, zaključek

torek, 9. in 23. maj 2017, ob 10. uri v Našem domu: Literarno druženje z oskrbovanci doma

sobota, 13. maj 2017, ob 19. uri: Geomorfološka raziskava fosilnega plazu in domnevnega jezera na Vranskem, predavanje Alenke Jelen

torek, 16. maj 2017, ob 18. uri: Pravljična ura s poustvarjanjem

 

ZGODILO SE JE ...

Potopisno predavanje FILIPINI

V petek, 7. aprila 2017, so Teja, Špela, Miha, Saša in Darko Kramar iz Brodov z nami delili popotne vtise s potovanja po Filipinih. Otoško državo, ki jo sestavlja arhipelag prek 7000 otokov, so prepotovali po dolgem in počez. Najbolj jih je navdušila narava z riževimi terasami in s čokoladnimi griči, plavanje s kiti ter tamkajšnji prebivalci, ki so izjemno prijazni in nudijo turistom občutek varnosti. Pogrešali so le stik z živalskim svetom, ki otrokom običajno prinese veliko veselja.

Mesec potepanja je hitro minil, zato Kramarjevi že snujejo načrte za naslednje potovanje, verjetno v Afriko.

 

 

Zaključna prireditev MALI SAVINJČANI BEREMO

V sredo, 12. aprila 2017, smo našim najmlajšim bralcem, ki so sodelovali v bralnem projektu Mali Savinjčani beremo, v sodelovanju z Vrtcem Vransko, pripravili zaključno prireditev v Kulturnem domu Vransko. Po uvodnem nagovoru je gledališka skupina Male vrane  navdušila s predstavo Kekčeva zgodba. Mlade bralce smo za pridno prebiranje knjig nagradili tudi s priznanji, ki jih je podelil župan Franc Sušnik, ter s predpasniki, ki jim bodo koristno služili pri ustvarjanju.

S projektom, ki smo ga izvedli tretjič, skušamo biti našim otrokom v oporo pri odraščanju, saj branje ne pomeni le učenja novih besed, knjižnega jezika in pridobivanja znanja. Nudi tudi vpogled v drugačno življenje in okolje, hkrati lahko sprošča in navdihuje. Zato, kot je rekel Tone Pavček, »Berimo, da nas ne bo pobralo«!

 

 

 


KNJIŽNE NOVOSTI          

 


  ODRASLI:

Clark, C. M.: Mesečniki: kako je Evropa leta 1914 zabredla v vojno

Forrest, A. I.: Napoleon

MacLean, S.: Vojvoda se vrača

Štampar, F.: Gojenje in rez sadnih rastlin

Pušenjak, M.: Visoke grede in vrtički v posodah

Ashley, J.: Hudomušne pregrehe Daniela Mackenzieja
Enoch, S.: Grešno povabilo

Enoch, S.: Greh in rahločutnost

 

 

OTROCI:

Erznožnik, A.: Tako zraste metulj

Yamada, K.: Kaj storiš s problemom?

Mijatović, M.: Skladatelji: ilustrirana enciklopedija

Mijatović, M.: Slikarji: ilustrirana enciklopedija

Rippin, S.: Hej, Jaka!, Nadomestna učiteljica

Gibbes, L.: Švrk in preizkusi za policijske pse

Boyne, J.: Obmiruj, nato odidi

 

 


 

 

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!