Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
19°C
-3°C
JUTRI
22°C
1°C
Deli
1331

Občinska knjižnica Vransko

 

 

Medobčinska splošna knjižnica Žalec

Občinska knjižnica Vransko

 

| torek in petek 12.00–18.00, sobota 8.00–12.00 |

| tel.: 03 703 12 80 | e-pošta: skvransko@zal.sik.si |

|www.zal.sik.si|

 

PRIREDITVE V FEBRUARJU:

torek, 6. in 20. februar 2018, ob 10. uri v Našem domu: BRALNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI DOMA

torek, 20. februar 2018, ob 18. uri: PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM

od 2. do 20. februarja 2018 v času odprtosti knjižnice: BUKVARNA

 

POTEPANJE PO MJANMARU

 

Matej Košir, geograf, svetovni popotnik in član Društva popotnih fotografov in fotoreporterjev pod okriljem priznanih fotografov Arneta Hodaliča in Iztoka Bončine, nam je v petek, 19. januarja 2018, pripravil izvrstno vsebinsko in fotografsko prestavitev Mjanmara, ki jo je podkrepil s tradicionalno glasbo in nam s tem deželo še bolj približal. Dežela, ki je bila desetletja izolirana od zahodnega sveta, je ohranila neverjetno naravno in kulturno prvobitnost: čudoviti in prijazni domačini, bogata kulturna dediščina, globoka predanost naukom budistične vere, neokrnjena narava. V sliki in besedi smo potovali skozi kolonialno zapuščino pozabljenega raja, skozi številne tržnice Yangona in vse do zlate budistične pagode Švedagon. V osrednjem delu dežele – ob jezeru Inle smo odkrivali življenje na vodi in v bližnjih vasicah. V Mandalaju smo videli največji tikov most, po reki Iravadi smo se zapeljali vse do izjemno slikovitega Bagana, ki slovi po budističnih templjih in vaškem življenjuMatej Košir nas je s svojo predstavitvijo navdušil in v nas vzbudil skomine po spoznavanju sveta.

 

KNJIŽNE NOVOSTI

Za odrasle:

Follet, K.:  Stebri zemlje, 1. del

Brown, D.:  Izvor

Hunting, H.:  Ožgana krila

Meissner, S.:  Bulvar hrepenenja

Bannalec, J. L.:  Življenje v rožnatem

Deveraux, J.:  Dekle iz Summer Hilla

Martin, C.:  Gora med nama

Giles, K.:  Odinovi volkovi

Campbell, A.:  Malopridnež v mesečini

McCarthy, M.:  Siloviti udarnik

Jefferies, D.:  Hčerka trgovca s svilo

Lapena, S.:  Par iz sosednje hiše

Valpy, F.:  Ljubezen po francosko

Norton N.J.: Mirnejše, lažje, srečnejše

D'Aprix S., C.: Gnezdo

Finn, A. J.:  Ženska na oknu

Giordano R.: Tvoje drugo življenje se začne, ko se zaveš, da imaš samo eno

Tudor, C. J.:  Kreda

 

Za otroke:

Adamson, J.: Topsy and Tim

Degnan, V. C.: Peter and wolf

Pitts, S.: Peter the rabbit

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi