Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občinska knjižnica Vransko


KULTURA

| |
17.02.2015      15:29
A A

Občinska knjižnica VranskoDeli:

NAPOVEDUJEMO V MARCU:

torek, 3. 3. 2015, ob 10.30 v Našem domu: Literarno druženje z oskrbovanci

torek, 3. 3. 2015, ob 18. uri: Znižajmo visok krvni tlak na naraven način, predavanje Rozalije Ciglar

četrtek, 7. 3. 2015, ob 18. uri:  California Dreaming, potopisno predavanje Renate Ukman

torek, 17. 3. 2015, ob 18. uri: Pravljična ura s poustvarjanjem

po dogovoru: Vrtec na obisku

         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

ZGODILO SE JE ...

 

V sredo, 28. januarja, smo v naši knjižnici gostili prvošolce. Mladim nadobudnežem smo predstavili  ponudbo knjižnice ter pravila, ki jih je v knjižnici potrebno upoštevati. Predstavili smo jim leposlovne in poučne knjige, CD-je, DVD-je, revije, pravljične nahrbtnike. Povabili smo jih na pravljično uro s poustvarjanjem, poleti lahko rešujejo nagradne uganke in križanke. Lahko pa obiščejo knjižnico zgolj zato, da se igrajo. Otroci pa že vedo, da je potrebno s knjigami ravnati kot z najboljšimi prijatelji, kar knjige gotovo so. Ob zaključku prijetnega druženja smo prisluhnili še pravljici Mala miška in veliko rdeče jabolko in naše prvošolce obdarili z odsevniki - naj bo njihov korak vedno varen.


KNJIŽNE NOVOSTI

 

ODRASLI:

Janša, J.: Noriško kraljestvo

Štrovs, M.: Neme priče

Juul, J.: Šolski infarkt 

Komat, A.: Potniki na ladji norcev: umetnost preživetja         

Debevc, M.: Moč ljubezni       

Young, S.: Škotska ulica                      

McGuire, J.: Čudovita pozaba  

Hoyt, E.: Polnočni vojvoda

Coelho, P.: Prešuštvo                           

Phillips, C.: Popolna ljubezen   

Balogh, M.: Poročni dogovor   

Quinn, J.: Bliža se poroka

Chase, L. L.: Preračunljivka v žametu                                                                

 

MLADINA:

Kočar, T.: Lumpi iz 4. a ga biksajo;

Lumpi iz 4. a športajo; Lumpi iz 4. a v akciji

McAllister, A.: Mamini sončnici

Corderoy, T.: Mamico hočem!; Očka hočem!

Warnes, T.: O slončku, ki ga ni več strah

Chiew, S.: Jazbec in strašni vihar         

Majhen, Z.: Mavrica bližine     

Gržan, K.: Jezusovi mali učenci

Buchwald, S.: Hana in vetrovi

Alcorn, R. C.: Pogumni                     

Štampe Ž., B.: O-pravljica      

Esenko, I.: Kako živijo glodavci; Kako živijo dvoživke; Kako živijo netopirji; Kako živijo plazilci; Kako živijo sove; Kako živijo ptice na krmišču                                                                                                           
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.