Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Popoldne se bo na Primorskem in Notranjskem spet nekoliko pooblačilo. Drugod bo precej jasno, postopno se bo razkrojila megla v Prekmurju. Ponekod bo zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na reviji nastopilo 472 pevcev in pevk


KULTURA

| |
14.05.2015      8:13
A A

Na reviji nastopilo 472 pevcev in pevkDeli:

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti Žalec je  9. in  10. maja pripravil revijo odraslih pevskih zborov in malih vokalnih skupin. Skupaj je na dveh koncertih nastopilo 24 pevskih zborov in vokalnih skupin s 472 pevci in pevkami.

Poslušalke in poslušalce je v dvorani Glasbene šole Risto Savin Žalec pred koncertom nagovoril vodja območne izpostave JSKD Žalec Marko Repnik, ki je poudaril pomembnost zborovskega petja za Spodnjo Savinjsko dolino in se vsem zahvalil za trud in požrtvovalnost.

Na prvem koncertu se je predstavilo enajst zborov in vokalnih skupin z 233 pevkami in pevci (VS Candela, oktet DU Velika Pirešica-Galicija, Andraški oktet, MoPZ Gotovlje, Polzela, Svoboda Prebold, Savinjski zven Šempeter, Karla Viranta Braslovče, MePZ Oljka Polzela, Tabor in sekstet Gomilsko), na drugem pa je zapelo 239 pevk in pevcev iz trinajstih zborov in vokalnih skupin (VS ZaPet, oktet Savinjski zven, MoPZ Ponikva, Petrovče, ŽePZ Svoboda Griže, Gotovlje, MePZ Andraž nad Polzelo, LIvRA Vransko, Galicija, Popseslish, A Cappella, Planinski pevski zbor Žalec in Akademski pevski zbor Risto Savin).

Oba revijalna koncerta je spremljala strokovna spremljevalka, Tadeja Vulc iz Radelj ob Dravi, ki je po vsakem koncertu opravila tudi pogovor z zborovodji. Najboljši zbori po oceni strokovne spremljevalke bodo dobili pravico za prijavo na regijsko tekmovanje zborov, ki bo potekalo 7. novembra  v dvorani Glasbene šole Risto Savin Žalec.

Na sliki: Mešani pevski zbor LIvRA Vransko, ki ga vodi Katja Florjančič.

.                                                                                              T. T.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.