Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
7°C
-4°C
2603

V POKLON SLOVENSKI KULTURI

Deklè s svetlim’ očmi,
enake tebi ni!
Gori, gorelo bo
srce za te samo.
Vso srečo ti želim,
naj bo z menoj al' z njim! ... je interpretirala Prešernovo pesem, Vso srečo ti želim,  slavnostna govornica Neža Zagoričnik, vodja Območne izpostave Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, in ob tem z znamenito gledališko parolo Eden drug'mu ogenj dajmo pozvala, da se je vredno potruditi  in da bodimo aktivni v kulturnem udejstvovanju ter vsem zaželela prešerno praznovanje.
V kulturnem programu so nastopili  člani Literarnega društva LIvRA, ki so zapeli slovensko himno ter recitirali odlomke iz del Ivana Cankarja in Franceta Prešerna, učenka Glasbene šole "Risto Savin" Žalec Monika Lesjak je zaigrala na harmoniko, s plesom pa je prireditev zaključila Folklorna skupina Vransko. Proslavo je povezovala Brina Krašovec.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!