Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.08.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 14, ob morju okoli 17 stopinj C.
11°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 32°C
sobota, 26.08.2017
14°C | 34°C
nedelja, 27.08.2017
14°C | 33°C
ponedeljek, 28.08.2017
15°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 24.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

INFORMATOR; knjižnična stran


KULTURA

| |
13.06.2013      10:02
A A

INFORMATOR; knjižnična stranDeli:

PRIREDITVE V JUNIJU

 julij  in avgust 2013:  Pravljična uganka

 

UTRINKI Z NAŠIH PRIREDITEV

 

Pravljična ura s poustvarjanjem

V občinski knjižnici Vransko je v torek, 21. maja 2013, potekala pravljična ura s poustvarjanjem. 
Prisluhnili smo zabavni in razigrani zgodbici o papagaju, kateremu je najljubše opravilo raznašanje čenč in povzročanje težav.
V ustvarjalnem delu pravljice pa so mladi nadobudneži izdelali vsak svojega papagaja.Predavanje dr. Iztoka Ostana: Beljakovine za življenje in smrt

 

V torek, 4. junija 2013, smo v Občinski knjižnici gostili doc. dr. Iztoka Ostana z Univerze v Ljubljani, avtorja knjige Beljakovine za življenje in smrt. V njej na preprost način pojasnjuje rezultate raziskav o pomenu in problematičnosti uživanja beljakovin. Ta problematika postane zelo pereča zlasti, ko ostarimo ali pa smo izčrpani zaradi bolezni. Takrat telo še kako potrebuje beljakovine, a jih ni sposobno učinkovito presnoviti, ker se je zmanjšala učinkovitost prebavil in izločal. Na predavanju smo izvedeli več o prehranskem pomenu beljakovin, o fizioloških problemih, ki jih povzročajo v presnovi, dotaknili smo se  prednosti in pomanjkljivosti vegetarijanstva, izbire različnih kombinacij beljakovinskih živil ter izbire kakovostnih beljakovinskih prehranskih dodatkov. 

 

Vranska pravljična pot – Križnikov pravljični festival

 

Prva sobota v juniju je bila sončna kot že dolgo ne in zato idealna za sprehod po Vranski pravljični poti, ki je nastala v okviru Križnikovega pravljičnega festivala Jenkret je biv … Osrednje dogajanje festivala je bilo 7. in 8. junija v Motniku, kjer je bil doma Gašper Križnik, eden najpomembnejših zbiralcev slovenskih ljudskih pripovedi iz 19. stoletja. Ker je kot čevljar pogosto hodil na Vransko, je tudi tam zapisal kar nekaj pravljic. Nekatere so oživele na Vranski pravljični poti, katere se je udeležilo kar 60 pohodnikov (družin z otroki), ki so se podali od graščine Podgrad na Tabor, ki je ponujal čudovit razgled po Savinjski dolini. Pravljičarka in vodnica Irena Cerar je pod tristoletno lipo, ki so jo otroci prav posebej pozdravili, navdušila s prvo in nato še z drugo pravljico. Med potjo so otroci uživali ob pogledu na domače živali, ki so pozdravljale ob poti, zobali so živordeče gozdne jagode. Na Taboru, kjer je pohodnike pričakal župan Občine Vransko Franc Sušnik, so slišali še eno pravljico, igrali igrico Medved Vohljač in si izdelali letečo ribo. Ob zaključku so se posladkali s kepico sladoleda. Dogodek, za  katerega so prisotni navdušeno predlagali, naj bi se ponovil tudi naslednje leto, so organizirali Matična knjižnica Kamnik, Občina Vransko, Zavod za kulturo, šport in turizem Vransko ter Medobčinska splošna knjižnica Žalec.


KNJIŽNE NOVOSTI

 

ZA ODRASLE

Foley, G.: Ledeni lord
James, C. L.: Ljubezen za groš
Cruise, J.: Brez tebe ne gre
Kenner, J.: Zapelji me

ZA OTROKE IN MLADINO

Boyne, J.: Osupljiva zgodba Barnabyja Brocketa
Zupan. V. M.: Kakšne barve je svet
Tomaž in prijatelji: Čokoladni Poldi

Tomaž in prijatelji: Tomaž, Jakob in rdeči balon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 135
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.08.2017 | Družabni dogodki
Po domače pri Lisjaku s skupino Zaka’ pa ne
02.09. - 03.09.2017 | Družabni dogodki
ŽALSKA NOČ MLADIH
24.08.2017 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNO PREDAVANJE ZA MOTORISTE NA TEMO PROMETNE VARNOSTI
25.08.2017 | Družabni dogodki
Po domače pri Lisjaku s skupino Zaka’ pa ne
02.09. - 03.09.2017 | Družabni dogodki
ŽALSKA NOČ MLADIH

Bodite prvi pri oddaji mnenja.