Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
30°C
14°C
JUTRI
27°C
15°C
2603

FRIDERIK II. CELJSKI IN VERONIKA DESENIŠKA

         

 

 Spoštovane, spoštovani,

 

vabimo vas na predstavitev knjige

Franca Kralja

FRIDERIK II. CELJSKI IN VERONIKA DESENIŠKA,

ki bo v petek, 16. marca 2018, ob 18. uri

v Občinski knjižnici Vransko.

 

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

S Friderikom II. Celjskim se je Veronika poročila leta 1424 ali 1425, nekaj let zatem, ko je v sumljivih okoliščinah umrla njegova prva žena. Veronika je bila plemkinja nižjega stanu,   poroke med nižjim in višjim življenjem pa so bile po  cerkvenem pravu sicer veljavne, a med plemstvom niso bile sprejete. Herman II. je bil zaradi vseh teh dogodkov jezen, ker je bila čast celjske dinastije s Friderikovimi dejanji omadeževana, in ker je imel s Friderikom druge načrte.

 

Bodite z nami, da prisluhnete eni od večnih ljubezenskih zgodb.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi