Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
9°C | 14°C
ponedeljek, 20.10.2018
6°C | 19°C
torek, 22.10.2018
4°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
5°C | 17°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

SIRUP IZ SMREKOVIH VRŠIČKOV IN REGRATOV MED ...


GOSPODARSTVO, OSNOVNA ŠOLA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.04.2017      10:20
A A

SIRUP IZ SMREKOVIH VRŠIČKOV IN REGRATOV MEDDeli:

Tokrat nismo ne kuhali in ne vrtnarili. Smo pa poskrbeli za domačo lekarno za prihodnjo zimo. Mrzli aprilski dnevi so nas opomnili, da zima pride vsako leto in da se nanjo pripravlja že sedaj, ko se od nas komaj dobro poslavlja.
Podali smo se na travnik in v šolski vrt ter nabrali polne košarice regratovih cvetov. Potem smo se odpravili še do bližnjega gozda in nabrali smrekove vršičke. Kaj hitro smo se naučili, kaj je smreka in kaj jelka, saj nabiranje jelkinih vršičkov prav nič ne pika. Torej so morale naše roke malce potrpeti pikanje smrekovih iglic. Toda nič nas ni odvrnilo od dela. Dobra volja in hitre roke so opravile svoje.
Zadovoljni smo se vrnili pred šolo in napolnili steklene kozarce z eno plastjo vršičkov in eno plastjo sladkorja in ponavljali toliko časa, da je bil kozarec poln. Enako smo storili z regratovimi cvetovi. Kozarce bomo doma postavili na sonce in vsake toliko časa malce pretresli, da bo po dobrem mesecu dni nastal sirup smrekovih vršičkov in regratov med. Narava nam ponuja marsikatero dobrino, le pametno in skrbno jo je potrebno izkoristiti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 148
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.