Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
27°C
17°C
JUTRI
29°C
16°C
Deli

Podprimo lokalno gospodarstvo – kupujmo lokalno

Sodobni globalizirani svet ponuja neomejeno število možnosti za nakup blaga pa tudi storitev od kjer koli. Opravimo nekaj klikov na spletu, počakamo dan ali dva in že na naših vratih pozvoni poštar ter nam izroči težko pričakovano pošiljko. Kvaliteta je bila sicer na spletu videti precej boljša, ampak ker je bila dostava sorazmerno hitra, cena pa zelo ugodna, smo z nakupom zadovoljni in čez dan ali dva že brezskrbno klikamo, da bi naročili nek drug izdelek. Nakupovanje iz naslonjača – neprecenljivo. Ob neumornem klikanju in iskanju super ugodnih ponudb z neverjetnimi popusti niti ne pomislimo, da morda le nekaj sto metrov od nas lokalni podjetnik za primerljivo ceno izdeluje dosti bolj kakovostne izdelke, ki jih lahko povrh vsega dobimo že danes. Žal pa si podjetnik iz sosednje vasi ne more privoščiti dragih reklam, kot si jih lahko privošči globalna konkurenca, katere konkurenčnost pogosto temelji na mizernem plačilu delovne sile. Za razliko od globalne konkurence lokalni podjetnik ob različnih priložnostih prispeva lokalnemu okolju, v katerem deluje – donira lokalnim dobrodelnim organizacijam, društvom in klubom, sponzorira talentirane lokalne športnike, glasbenike, prispeva nagrade v nagradni sklad za tradicionalne lokalne prireditve itd. Seveda vselej nakup pri lokalnem ponudniku ni mogoč, kadar pa je, bi morali imeti pred odločitvijo vse navedeno v mislih.

 

Z namenom podpreti lokalno gospodarstvo je zato Občina Vransko na občinsko spletno stran www.vransko.si vključila spletni iskalnik Kupuj lokalno, katerega cilj je na enem mestu zdužiti razdrobljeno ponudbo blaga in storitev v občini. Iskalnik se nahaja na spletni povezavi https://www.vransko.si/gospodarstvo/kupujmo-lokalno in predstavlja register lokalnih ponudnikov blaga in storitev, v katerem je vsak poslovni subjekt predstavljen z osnovnim opisom ponudbe in kontaktnimi podatki. Iskalniku sta dodana še elektronski časopis, v katerem so objavljene informacije Zbornice zasebnega gospodarstva Žalec s področja obrti in podjetništva ter modul Aktualno, ki združuje aktualne vsebine. Podrobnejša predstavitev ponudbe posameznega ponudnika je plačljiva in je na voljo pri izdelovalcu iskalnika RR Računalniške rešitve, d. o. o. (Rok Bezlaj, 040 419 842 ali rok@racunalniske-resitve.si).

 

V prihodnji številki Občinskega informatorja bomo funkcionalnosti, ki jih iskalnik omogoča, podrobneje predstavili.

 

Lepo vabljeni k ogledu ponudbe lokalnih ponudnikov. Podprimo lokalno gospodarstvo – kupujmo lokalno!

 

 

Občinska uprava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi