Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Podpis gradbenih pogodb za projekt »Odvajanje ......


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
08.05.2013      22:40
A A

Podpis gradbenih pogodb za projekt »Odvajanje komunalnih odpadnih voda v Spodnji Savinjski dolini«


Projekt v občini Vransko vreden 375.025 evrov


Deli:

V Občini Braslovče sta bila zaključena postopka javnega naročanja za izbiro izvajalca gradbenih del ter storitev nadzora pri projektu »Odvajanje komunalnih odpadnih voda v Spodnji Savinjski dolini«. V imenu občin so pogodbe podpisali braslovški župan Branimir Strojanšek, v imenu Občine Polzela direktorica občinske uprave Alenka Kočevar, v imenu Občine Vransko župan Franc Sušnik, v imenu občine Tabor župan Vilko Jazbinšek ter najugodnejša izvajalca del, Kostmann d.o.o. s partnerjem SGP Mesner d.o.o. in Plima d.o.o. 

Pred podpisom pogodbe sta župan Občine Braslovče Branimir Strojanšek  in odgovorni vodja projekta Milan Šoštarič predstavila aktivnosti izgradnje sekundarnega kanalizacijskega sistema v petih občinah Spodnje Savinjske doline, sledil je podpis pogodbe z izbranima izvajalcema del, podjetjema Kostmann d.o.o. iz Slovenj Gradca in Plima d.o.o. iz Žalca.

»Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007-2013, za obdobje 2012-2014, razvojne prioritete: Razvoj regij; prednostne usmeritve: Okoljska infrastruktura.«

Na podlagi pridobljenih gradbenih dovoljenj, vključitve projekta v Načrt razvojnih programov občin, izdelane investicijske dokumentacije in uspešne prijave na 6. javni poziv za predložitev vlog za sofinanciranje operacij je bil v decembru 2012 v skladu z Zakonom o javnem naročanju objavljen razpis za izbor izvajalca.

Predmetna investicija se izvaja v okviru povezovanja petih občin Spodnje Savinjske doline kot nadaljevanje regijskega projekta »Celostno urejanje odvajanja in čiščenja komunalnih odpadnih voda in varovanje vodnih virov na povodju Savinje«.

Celovit projekt je razdeljen na sklope glede na lokacijo izvedbe v posamezni občini: Občina Braslovče: Izgradnja kanalizacije Male Braslovče–Preserje, I.faza, Občina Polzela: Kanalizacija Orova vas–Breg, Občina Prebold: Varovanje povodja v Občini Prebold, II. faza ( podpis pogodbe z izvajalcem del ni bil podpisan, ker se je eden od izvajalcev del, ki ni bil izbran, pritožil), Občina Tabor: Kanalizacija Tabor jug ter Občina Vransko: Čiščenje odpadnih voda vzhodnega dela Občine Vransko, I. faza.

Skupaj bo v okviru projekta v obdobju 2012–1024 zgrajenih preko 14 km kanalizacije, ki bo omogočila okrog 560 priključkov v 12 naseljih, na novo pa se bo v sistem čiščenja odpadnih voda lahko vključilo 1.430 oseb. Razpis je bil na Portalu javnih naročil in v Uradnem listu objavljen 27. 12. 2012. Na razpis je prispelo osemnajst (18) ponudb. Izbrani izdelovalec strokovnih podlag pri projektu podjetje SIB d.o.o. in Strokovna komisija za pregled in izbor dospelih ponudb sta po postopku javnega odpiranja s pogajanji dne 13. 2. 2013 ugotovila, da sta najugodnejša ponudnika podjetji Kostmann d.o.o. s partnerjem SGP Mesner d.o.o. in Plima d.o.o.  Po sklepu Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je prispevek Skupnosti iz Evropskega sklada za regionalni razvoj 1.760.460,73 evrov, kar predstavlja slabih 70 odstotkov celotne investicije brez DDV. Projekt »Odvajanje komunalnih odpadnih voda v Spodnji Savinjski dolini« je tako eden večjih in finančno oz. gradbeno-tehnično zahtevnejših infrastrukturnih projektov, ki se bodo na območju petih občin Spodnje Savinjske doline izvajali v prihodnjih letih. Predvidoma bo projekt zaključen konec leta 2014.

T. Tavčer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
25.06.201 | Šport
KOLESARJENJE PO SPODNJI SAVINJSKI DOLINI
25.06.201 | Šport
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale

Bodite prvi pri oddaji mnenja.