Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Nova oprema za vzdrževanje in čiščenje ......


GOSPODARSTVO

| |
16.06.2012      17:05
A A

Nova oprema za vzdrževanje in čiščenje kanalizacijeMed ogledom nove opreme
Med ogledom nove opreme
Deli:

 

Ob predaji nove opreme za vzdrževanje in čiščenje kanalizacije v uporabo je bila v Kasazah pri čistilni napravi krajša svečanost . Poleg predstavnikov Javnega komunalnega podjetja Žalec so se je udeležili župani in podžupani spodnjesavinjskih občin, ki so lastnice komunalnega podjetja in ki sodelujejo v skupnem projektu izgradnje primarnega kanalizacijskega sistema ter nadgradnje osrednje čistilne naprave v Kasazah. V okviru tega projekta so bila tudi zagotovljena potrebna sredstva za nakup opreme.

     Nova, najsodobnejša oprema omogoča čiščenje kanalizacij do premera 40 cm, čiščenje in vzdrževalna dela na kanalizacijskih črpališčih, jaških in peskolovih ter odvoz odpadkov na centralno čistilno napravo Kasaze v nadaljnjo obdelavo. S posebnimi kamerami bodo lahko pregledali in posneli stanje kanalizacije od hišnih priključkov dimenzije 10 cm do kanalizacij premera 50 cm ter se na osnovi tega odločali o nadaljnjih ukrepih in morebitni sanaciji. Vrednost nove opreme je nekaj manj kot 300 tisoč evrov z davkom na dodano vrednost, zagotovili pa so jih iz evropskih kohezijskih sredstev.

     Ključe nove opreme je direktorju JKP Žalec Matjažu Zakonjšku predal žalski župan Janko Kos. Žalska občina je namreč nosilka projekta gradnje primarne kanalizacije in nadgradnje osrednje čistilne naprave.

     V Spodnji Savinjski dolini bo do konca letošnjega leta zgrajenih že več kot 170 kilometrov javnega kanalizacijskega omrežja, žalsko komunalno podjetje pa bo imelo poleg tega v upravljanju 23 kanalizacijskih črpališč in 10 malih čistilnih naprav in osrednjo čistilno napravo v Kasazah.                      

     

   T. Tavčar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.