Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
22°C
15°C
JUTRI
22°C
6°C
Deli
5065

Učilnica v naravi

Park pred CIRIUS Vipava je postal že stalno mesto za učilnico v naravi. Ponovno smo se zbrali pod drevesi na pomladni dan, v sredo, 17.4.2019. Učenci že vedo, kaj vse je potrebno pripraviti za delo, zato priprave hitro stečejo. Najljubši element učenja v naravi je za nekatere kurjenje ognja.

Tokrat so bila tema učenja zelišča. Doživeli smo jih z vsemi čutili. Poslušali smo pravljico o tetki, miški in 'frtalci', vonjali sveža in suha zelišča, jih okušali, mečkali v rokah, jih rezali … Nato smo razbili jajca, jih stepali ter spekli 'frtalco'. Ta je bila posebej dobrega okusa, ne samo zaradi zelišč, ki smo jih dali vanjo, temveč tudi zato, ker smo jo pripravili čisto sami, nad ognjem, po domače…

Imeli smo zares lep dan. Ponovno smo potrdili, da je učilnica v naravi za učence lepše in boljše doživetje. Ko smo spustili zastavo, pogasili ogenj in za slovo še enkrat zapeli našo himno, smo sklenili, da se naslednjič srečamo na Nanosu.


Mentorji Outdoor

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi