Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 13°C
četrtek, 25.01.2018
2°C | 9°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
7°C | 13°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Oktober, mesec turističnih priznanj


TURIZEM

| |
25.10.2012      8:45
A A

Oktober, mesec turističnih priznanj


V mesecu oktobru sta Občino Vipava razveselili dve pomembni turistični priznanji, ki potrjujeta uspešno delo tako Turistično informacijskega centra Vipava ter Občine Vipava na razvoju področja turistične dejavnosti.


Priznanje za TIC Vipava
Priznanje za TIC Vipava
Deli:
V četrtek 4. in petek 5. oktobra je v idilični Logarski dolini potekalo že 10. motivacijsko srečanje skrbnikov uradnega turističnega portala www.slovenia.info. Slovenska turistična organizacija je v dveh dneh poskrbela za zanimiva predavanja ter prisotne seznanila z internetnimi turističnimi novostmi.

 

Za turistični portal www.slovenia.info skrbi 250 skrbnikov, med katerimi so predvsem turistično informacijski centri ter ostali turistični ponudniki. Slovenska turistična organizacija vsako leto podeli tudi priznanja najbolj vzornim skrbnikom portala, med katerimi je v letošnjem letu tudi Turistično informacijski center Vipava. Med 250 skrbniki je letos priznanje prejelo le 5.  

 

Med 15. in 17. oktobrom so v Radencih potekali Dnevi slovenskega turizma. V ponedeljek, 15. oktobra je Turistična zveza Slovenije, ki že vrsto let izvaja projekt »Moja dežela – lepa in gostoljubna« podelila priznanja najbolj urejenim turističnim krajem po Sloveniji. V projektu sodeluje že več kot dve tretjini vseh mest in vasi v Sloveniji.

 

V kategoriji urejenih vaških jeder je 3. mesto zasedla vas Slap pri Vipavi. Priznanje so prejeli zaradi urejenega vaškega jedra, urejene cerkve in prijaznosti domačinov. Ocenjevalno komisijo je na Slapu sprejel Urban Petrič iz vinske kleti Petrič, ki je tudi član novega vinarskega društva, za prijavo je poskrbel Turistično informacijski center Vipava,  priznanje pa je v Radencih prejel Alojz Ambrožič, predsednik Krajevne skupnosti Slap.

 

Projekt 'Moja dežela – lepa in gostoljubna' poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike dr. Danila Türka, in omogoča tudi sodelovanje v mednarodnem tekmovanju najlepše urejenih evropskih mest in vasi Entente Florale. Zveza pa se je s projektom Moja dežela – lepa in gostoljubna vključila tudi v svetovni okoljevarstveni projekt Clean up the World – Očistimo svet.

 

 

Maja H.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!