Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
18°C
JUTRI
28°C
18°C
Oceni objavo

Trikrat nagrajeni čebelar

Za Gočana Dušana Arčona lahko rečemo, da je letos njegovo čebelarsko leto. Na čebelarskih tekmovanjih je namreč letos osvojil kar tri naslove.

Obalno čebelarsko društvo Koper mu je podelilo zlati priznanji za hojev in gozdni med, čebelarsko društvo Semič pa ga je nagradilo z zlatim priznanjem za lipov med. Dušan Arčon, član čebelarskega društva J. Vodopivca Ajdovščina-Vipava, je dolgoletni čebelar in ljubitelj narave, ki se s čebelarstvom ukvarja že 55 let. Ima 60 panjev, ki se nahajajo v okolici Goč, čebele pa pelje tudi na pašo v bližnje in bolj oddaljene kraje, odvisno od trenutne paše. Svoje izkušnje in znanje o čebelarjenju ter čebelah rad posreduje mlajšim in starejšim – kot jim sam reče v hecu 'moji vajenci', ki jih ni malo.

Dušanu čestitamo in želimo še veliko potrpljenja ter veselja med njegovimi čebelicami.

Anja Godnič

Oglejte si tudi