Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
3°C | 8°C
torek, 20.11.2018
4°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 8h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vipavski upokojenci državni podprvaki v ......


ŠPORT

| |
25.09.2014      10:59
A A

Vipavski upokojenci državni podprvaki v balinanju


Moška balinarska ekipa Društva upokojencev Vipava je kot prvouvrščena na športnih igrah severnoprimorske, ki jih je letos organiziralo DU Renče, na državnih športnih igrah upokojencev Slovenije v Škofji Loki dosegla odlično drugo mesto, kar je glede na konkurenco velik uspeh. Med sodelujočimi ekipami mojstrov balinanja je le ekipa Ilirske Bistrice zmogla boljši rezultat.


Srebrni balinarji: Jože Furlan, Ivan Kodre, Bogdan Trošt, Jože Turk in Srečko Fabčič.
Srebrni balinarji: Jože Furlan, Ivan Kodre, Bogdan Trošt, Jože Turk in Srečko Fabčič.
Deli:
Balinanje, ki ima pri nas bogato tradicijo, je med članicami in člani društva priljubljena rekreativna športna dejavnost in priložnost za druženje, tako na društveni ravni kot tudi na nivoju pokrajinske Zveze društev upokojencev Severnoprimorske, na nivoju države in mednarodnih turnirjih, kjer sodelujejo tudi upokojenci iz Sovodenj iz sosednje Italije in Lovrana iz Hrvaške.

Med članstvom v DU Vipava je tudi sicer velik interes za športno rekreacijsko dejavnost. Posebno priljubljen je pikado, kjer moške kot tudi ženske ekipe dosegajo odlične rezultate. Na zadnjih treh turnirjih, ki so jih organizirala DU Solkan, Idrija in Bovec, so moške ekipe DU Vipava osvojila vsa prva mesta.

Zato bodo tudi v bodoče športni dejavnosti članstva  posvečali veliko pozornost in s tem prispevali k večji kakovosti življenja starejših.

Ivo Krušec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!