Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
9°C | 20°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vipavske košarkarice med najboljšimi v ......


ŠPORT

| |
17.12.2013      19:02
A A

Vipavske košarkarice med najboljšimi v Sloveniji


V pravkar končani sezoni za starejše (letnik 1999 - 2000) in mlajše pionirke (letnik 2001-2002) so vipavske košarkarice dosegle uvrstitvi med najboljših deset ekip v državi.


Starejše pionirke
Starejše pionirke
Deli:

Starejše pionirke so igrale v 1. SKL in osvojile končno 10. mesto. Iz tekme v tekmo so pokazale napredek v igri. V ekipi so samo štiri igralke letnika 1999, zato bo tudi v prihodnji sezoni ekipa starejših pionirk dosegla še veliko zmag in se uvrstila še višje kot letos. Po dolgem času pa bo v Vipavi spet ekipa kadetinj (16 let in mlajše). Glede na to, da bomo najmlajši v ligi, je cilj predvsem pridobivati izkušnje.

Mlajše pionirke so igrale v 1. SKL in osvojile končno 8. mesto. Tudi v tej ekipi so samo štiri igralke letnika 2001, ki so se na treningih že pridružile starejšim soigralkam, s katerimi bodo v naslednji sezoni lovile uvrstitev v Super ligo med najboljših 8 ekip.

Treninge mlajših pionirk pa so začele obiskovati najmlajše (letnik 2003 in najboljše letnika 2004). V naslednji sezoni bo Vipava prvič zastopana v eni kategoriji kar z dvema ekipama. Ko smo košarkarske treninge za dekleta iz Vipave razširili še na OŠ Šturje, OŠ Dobravlje in vipavski podružnični šoli v Podnanosu in Vrhpolju, se je število igralk zelo povečalo. V klubu želimo vsem igralkam dati priložnost za igro in dokazovanje.

Baza ženskega košarkarskega kluba Vipava je še vedno na OŠ Draga Bajca Vipava, kjer starejše kategorije vodita trenerja Peter Ferjančič in Andreja Likar Ivanov, mlajše pa Romina Godnič in Ivan Ivanov. V Podnanosu poteka vadba pod vodstvom Andreje Likar Ivanov, v Vrhpolju pa pod vodstvom Roberta Krašne. Na OŠ Šturje vodi treninge trenerka Romina Godnič, le-ti pa so ob četrtkih od 14:00 do 15:00 ure za deklice od 1. do 3. razreda in ob petkih od 15:00 do 16:00 ure za deklice od 4. do 6. razreda. Na OŠ Dobravlje so treningi pod vodstvom Romine Godnič ob sredah od 15:30 do 16:30 ure za deklice od 4. do 6. razreda. K vadbi vabimo vsa dekleta, ki jim je všeč košarka.

Ivan Ivanov

Na fotografijah: Starejše pionirke - stojijo: Peter Ferjančič (trener), Nicol Gec, Nika Mislej, Maja Ipavec, Špela Fajdiga, Eva Premrn, Meta Kočevar; klečijo: Terezija Krečič, Tjaša Kuzmin, Nina Drinič, Zala Ferjančič, Nika Kodelja in Loti Ličen.

Mlajše pionirke - stojijo: Peter Ferjančič (trener), Teja Ceket, Živa Ceket, Kaja Kopačin, Eva Lavrenčič, Nastja Fajdiga, Teja Humar, Zoya Podgornik; klečijo: Karin Batagelj, Leila Nagode, Loti Ličen, Ema Kodelja, Maja Kočevar in Kaja Tominec Hrib.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!