Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod med slapovi in vinogradi


ŠPORT, DOGODKI

| |
15.04.2015      19:45
A A

Pohod med slapovi in vinogradi


V nedeljo, 12. aprila, je turistično društvo Slap – vas zlatih kapljic, priredilo že 4. tradicionalni slapenski pohod.


foto: Neli Poljšak
foto: Neli Poljšak
Deli:

Na vaškem placu so nas najprej pogostili s toplo kavo, sledil je nagovor predsednika društva Petra Rondič in vipavske vinske kraljice Anje Kodele. Nato smo krenili na pot.

Sama trasa pohoda ni bila preveč zahtevna, dolga je nekaj čez 10 km. Pot nas je vodila večino po gozdičkih, nekaj časa vzporedno z vaškim potokom. Sprehodili smo se tudi čez nekaj vinogradov.

Po poti smo lahko občudovali prečudovito, spomladansko obarvano naravo in čudovite slapove, po katerih je vas Slap tudi poimenovana. Na eni izmed postojank s pijačo, smo si ogledali, kako poteka žganjekuha in  poskusili še toplo žganje. Na drugi pa so nam prikazali vezanje trt po starem. Med potjo smo se ustavili tudi v čudovitem čebelnjaku, kjer smo si ogledali panje in srknili kozarček domače medice.

Ob vrnitvi na vaški plac, nam je že zadišala domača jota s klobaso. Naredile so jo mlade članice društva (seveda ob pomoči izkušenejših gospodinj). Po obedu smo se še malo sprehodili po kmečki tržnici, kjer so prodajali razne domače izdelke. Kupili smo lahko domačo marmelado, žganje, olje in moko iz industrijske konoplje, tolminski sir, izdelke iz lesa, šparglje, naravno kozmetiko, domačo mesnino in še in še. Harmonika je poskrbela za veselo vzdušje, kakor tudi degustacija vin domačih vinarjev. Za zaključek so srečnim izžrebancem podelili še pet praktičnih nagrad.

Se vidimo prihodnje leto!

Neli Poljšak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!