Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nov državni naslov vipavskih košarkaric


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA

| |
17.04.2014      8:12
A A

Nov državni naslov vipavskih košarkaric


V četrtek, 27. marca 2014, je v Vipavi potekal finalni košarkarski turnir za starejše deklice (igralke rojene leta 1999 in mlajše).


Ekipa OŠ Draga Bajca Vipava
Ekipa OŠ Draga Bajca Vipava
Deli:

Lani se je tekmovanje preimenovalo iz Pionirskega festivala v Košarkarski superšolar. Pionirski festival je potekal kar 46 let zapored in je najstarejše državno šolsko tekmovanje. Letos torej poteka že 48. leto zapored. Praktično vsi najboljši slovenski košarkarji in košarkarice so v osnovnošolskih letih tekmovali v tem tekmovanju, zdaj pa širom sveta v svojih klubih izjemno promovirajo slovensko košarko, vsako poletje pa nas znova in znova povezujejo pri skupnem navijanju za našo reprezentanco. Mlade košarkarice, ki so se predstavile na finalnem turnirju, še ne premorejo toliko košarkarskega znanja, vsekakor pa premorejo enako mero borbenosti, srčnosti in pripadnosti svoji ekipi.

Pred dvema letoma so naslov državnih prvakinj kot mlajše deklice osvojile ravno igralke OŠ Draga Bajca Vipava, ki so v pravem finalnem trilerju premagale favorizirano OŠ Grm iz Novega mesta.

Na letošnjem finalnem turnirju so poleg domačink iz Vipave nastopile še igralke ekipe OŠ Cvetka Golarja iz Škofje Loke in OŠ Tabor I iz Maribora. Na prvi tekmi sta se pomerili OŠ Draga Bajca in OŠ Cvetka Golarja. Že pri prvem sodniškem metu je bilo videti, da so domače igralke polne samozavesti, popolnoma osredotočene na igro in odločene ubraniti naslov izpred dveh let. In tako je bilo tudi na koncu. Prednost je rasla vso tekmo, končni rezultat je bil 50 : 25. Škofjeločanke niso vodile niti enkrat in so morale priznati premoč vipavski ekipi.

Na drugi tekmi sta igrali ekipi OŠ Cvetka Golarja in OŠ Tabor I. Tekma je bila ves čas izenačena, na koncu pa so slavile Škofjeločanke z rezultatom 46 : 42.

Sledila je še tekma med OŠ Draga Bajca in OŠ Tabor I, ki bi lahko ob mariborski zmagi vplivala na končni vrstni red. Toda Vipavke so takoj prešle v vodstvo in rutinirano dobile vse tretjine ter na koncu slavile z visokih 63 : 48. OŠ Draga Bajca Vipava je tako več kot zasluženo osvojila nov naslov državnih šolskih prvakinj, prvega v kategoriji starejših deklic.

V prvo peterko turnirja so bile izbrane Nikolina Sofrić in Valentina Peulić (obe OŠ Cvetka Golarja), Satja Škobalj (OŠ Tabor I), Nika Kodelja in Eva Premrn (obe OŠ Draga Bajca Vipava).

Najboljša strelka turnirja je bila s 36-imi točkami Satja Škobalj (OŠ Tabor I), najbolj borbena igralka turnirja pa je bila Eva Premrn (OŠ Draga Bajca Vipava).

OŠ Draga Bajca Vipava so zastopale: Eva Premrn (kapetanka ekipe), Maja Ipavec, Nicol Gec,  Nina Drinič, Nika Kodelja, Meta Kočevar, Nika Mislej, Ana Pervanja, Terezija Krečič, Zala Ferjančič, Špela Fajdiga, Tjaša Kuzmin, Nastja Fajdiga in Teja Humar. Ekipo sta z odliko vodila trener Peter Ferjančič in pomočnica trenerja Andreja Likar Ivanov.

Rezultati finalnega turnirja:

            OŠ Draga Bajca : OŠ Cvetka Golarja           50 : 25

            OŠ Cvetka Golarja : OŠ Tabor I                   46 : 42

            OŠ Draga Bajca : OŠ Tabor I                        63 : 48

Vrstni red:      1. OŠ Draga Bajca Vipava – DRŽAVNE PRVAKINJE

                        2. OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka

                        3. OŠ Tabor I Maribor

Ivan Ivanov

 

 

-         

-          

-        

-         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!