Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kamp Tura – vir pozitivne energije


ŠPORT, TURIZEM

| |
25.10.2012      10:15
A A

Kamp Tura – vir pozitivne energije


Jesen je. Pod nanoško planoto, v neposredni bližini Gradišča pri Vipavi, bodo drevesa z živo obarvanim jesenskim listjem vsak hip postala svetilke selivk. Mar ni po rutinskem in prenatrpanem urniku prijetno postati 'selivka'? Kamp Tura ostaja odprt tudi v temnejših jesenskih dneh z namenom, da bi počutje obiskovalcev postalo bolj osončeno.


Deli:

Julija 2010 je Bojana Curk, predstavnica Dendron s.p. in najemnica ter upraviteljica športno rekreacijskih površin Kamp Tura v svojem otvoritvenem govoru povedala: »Etimološki izvor besede 'dendron' izhaja iz grščine in pomeni 'drevo'. To je prečudovita rastlina, ki  s svojimi razvejanimi  koreninami spleta mrežo rasti in razvoja globoko v domačih tleh. Od tu srka enkratne posebnosti domačega okolja: naravne, kulturne, zgodovinske, etnološke, kulinarične, enološke, turistične, športne in druge danosti. Moja želja je, da bi 'dendron' vse te danosti preko debla, vej in zelenečih listov pretvoril v promocijo tega, kar imamo, in česar se premalo zavedamo. 'Drevesu' želimo vdahniti zelo široko dušo  domačnosti, ki bo v zelenečo krošnjo spojila vse zgoraj našteto.«

Po dveh letih delovanja ostaja Kamp Tura še vedno zvest najmanj trem zastavljenim ciljem:
- udejanja geslo 'Zdrav duh v zdravem telesu';
- skrbi za kvalitetno izrabo prostega časa in razvoj športne kulture;
- povezuje Zgornjo Vipavsko dolino z ostalimi deli Smaragdne poti v skupnih  prizadevanjih za širšo turistično ponudbo in  razvoj turizma v vseh letnih časih.

Napačno bi bilo misliti,da Kamp Tura preko valovite črte vinorodnih gričev ter preko številnih rečnih vijug na turistični Smaragdni poti  povezuje ljudi z novimi pridobitvami in priložnostmi le v poletnem času. Vir pozitivne energije še toliko bolj potrebujemo tedaj, ko postanejo dnevi krajši in ko nizki jesenski oblaki s težavo zadržujejo rahlo pršenje dežja. Res, da je poletja konec … 

*A jaz še vedno ljubim zelenino,
ki zadiši v vonjavah delišesa
in kadar gmajne odišavi resa,
se spet zaljubim v njeno rdečino.

Na rumenini sončnega smehljaja

s čuvajem sanj želim si posedeti

ob zvokih pesmi morskega značaja.

 

In vsako leto bolj želim živeti.

Brez temnih senc iz daljnega onkraja

v oranžnih tonih hočem peti, peti …
*(Alenka Skupek, iz soneta Kako lepo diši življenje)


Kamp Tura je odprt za vse, ki še niso izgubili občutka za melodijo šuštečega listja pod nogami. In za tiste, ki še niso otopeli v sivini vsakdanjih skrbi. Jesenski sprehod, druženje na ustvarjalnih delavnicah in prireditvah, pogled na žareče jesensko listje – vse to človeka napolni z energijo. Dostop do nje je tako blizu …       
  salm
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!