Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno jasno
Popoldne bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, občasno ponekod pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
-2°C | 12°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 12°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Državni podprvak v krosu


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
17.03.2015      19:32
A A

Državni podprvak v krosu


Tekači ŠD NANOS Podnanos so dne, 14.3.2015, odlično nastopili na prvenstvu Slovenije v krosu v Velenju.


Deli:

Tekma je potekala v dobrih tekmovalnih pogojih ob velenjskem stadionu in jezeru. Teren je omogočal dobro pripravo in izvedbo tekmovanja na katerem je nastopilo kar 359 tekačev iz celotne Slovenije.

Jan Franc Kopatin je v kategoriji U12 dosegel izvrstno drugo mesto. Zaostal je le za Sebastjanom Turinkom iz Ateletskega kluba Velenje. Njegov mljši brat Rok Kopatin pa je v isti kategoriji končal na zelo dobrem 5. mestu. V tej kategoriji je bilo prijavljenih 41 tekačev iz različnih slovenskih tekaških in atletskih klubov. Zaradi dobre skupne uvrstitve sta brata dosegla tudi skupno zmago za ŠD Nanos v svoji kategoriji in prejela plaketo Ekipni Prvak Slovenije U12.

Med dekleti je v kategoriji U12 nastopila Ema Rodman. Med 52 tekačicami je imela smolo s padcem že na štartu. Hrabro je nadaljevala in se po dobrem »finišu« uspela prebiti do 22. mesta. Med 48. dekleti kategorije U14 je na 1000 m štartala Lara Likar. Začetni klanec je hitro raztegnil skupino in razlike na koncu so bile velike. Tako kot Ema, je tudi Lara je v cilj pritekla kot 22.

V kategoriji M4 člani se je s 3000 m dolgo progo spopadel Nejc Lokar. S slikovito progo ob jezeru je odlično opravil in samo nekaj sekund mu je zmanjako do zmagovalnega odra. Končal je na nehvaležnem četrtem mestu, kar pa ne zmanjšuje njegovega uspeha.

Bil je lep tekaški dan. Dobili pa smo tudi potrditev, da so naši primorski pokalni teki odlično organizirani.

KT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!