Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
22°C
7°C
PON.
21°C
16°C
Deli
2879

Učenci CIRIUSA na festivalu Labirint

CIRIUS Vipava je letos na festivalu Labirint sodeloval tretjič s predstavitvijo raziskovalne naloge in prvič v kategoriji Moj dežnik je lahko.
Po novem letu smo se s skupino učenk posvetili raziskovalni nalogi z naslovom 'Kakšne vrečke uporabljamo za v trgovino'. Pri tem so sodelovale predvsem Mateja Hudorovič, Jana Lyondova, Ema Škrlj in Šeherzada Hodžić. Del raziskovalne naloge smo izvedli na terenu, v trgovinah Fama v Vipavi in Mercator center v Ajdovščini, kjer smo opazovali kupce. Beležili smo, koliko ljudi vrečko kupi in kakšno: plastično, neplastično, iz blaga, kartona, razgradljivo. Beležili smo, koliko ljudi ima vrečko s sabo, koliko ljudi nese izdelke iz trgovine v roki ali v nakupovalnem vozičku.
V obeh trgovinah so nas prijazno sprejeli in podprli naše delo. Med nastajanjem naloge smo brali slikanice na temo ekologije, ter pogledali veliko videoposnetkov, kjer smo spoznali, kako plastika škoduje živalim. Prebrali smo tudi zgibanko Ministrstva za okolje in prostor z naslovom 'Kakšno vrečko imam'. Ugotovili smo, da so ljudje kar prijazni do narave in večinoma odpeljejo izdelke v nakupovalnem vozičku do avta ali pa prinesejo v trgovino svoje vrečke iz blaga.
V kategoriji 'Moj dežnik je lahko' sta letos sodelovala Lan Colja in Ljubica Jancheva. Iz odpadnih materialov je bilo potrebno oblikovati vozilo s prikolico. Učenci so v paru razvili idejo, jo skicirali, izvedli in predstavili komisiji.
Vsi učenci in mentorji iz CIRIUS Vipava smo na OŠ Danila Lokarja preživeli res lep dan. Ni nam bilo žal sobotnega dne, saj smo se med mladimi ustvarjalci veliko naučili ter dobili nove ideje za nadaljnje delo. Vsi so se izkazali v svoji ustvarjalnosti in pridnosti, tudi naši učenci iz CIRIUS Vipava.

Mentorice

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi