Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Osnovnošolci nadvse ustvarjalni


ŠOLSTVO

| |
23.05.2017      14:49
A A

Osnovnošolci nadvse ustvarjalniDeli:

Žiga Umek odličen na državnem natečaju Naravne in druge nesreče

Letošnji nagrajenec na likovnem natečaju Naravne in druge nesreče, ki se je navezoval na naslov »Pozor, nevarna snov«, je osmošolec Žiga Umek. Žiga  je s svojim kolažem uspešno prepričal strokovno komisijo na regionalnem izboru ter se nato odlično odrezal še na državnem izboru. Udeležil se je sklepne prireditve v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu. Na natečaju je sodelovalo 3.693 mladih in 645 mentorjev iz več kot 80 vrtcev s podružnicami, skoraj 190 osnovnih šol s podružnicami in 13 osnovnih šol s prilagojenim programom.

Mednarodni likovni natečaj Rainbow

Učenci OŠ Draga Bajca smo sodelovali na 11. mednarodnem likovnem natečaju Rainbow. Natečaj organizira ministrstvo za izobraževanje in znanstvene raziskave iz Romunije. Razveselili so nas rezultati, saj sta se dva naša učenca, devetošolca, odlično odrezala. Patricija Boben je prejela bronasto medaljo, Miha Kopatin pa za svoj izdelek  diplomo »special prize«. Obema učencema iskreno čestitamo in jima želimo še veliko ustvarjalnega veselja v prihodnje! 

Likovni natečaj Evropa v šoli

V četrtek, 11. maja 2017, je potekal slavnostni zaključek natečaja Evropa v šoli 2017, ki ga organizira Zveze prijateljev mladine Slovenije. Letos je bil razpisan likovni in literarni natečaj na temo Svet, v katerem želim živeti. Nagrade na področnem delu natečaja, ki ga je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščine  so  prejeli: Branka Ferjančič, Lea Lavrenčič, Naja Bratož, Julija Kovač, Ema Guštin, Melanija Fabčič, Jakob Lozej in Anže Furlan. Dve likovni deli pa sta bili iz regijskega izbora uvrščeni na državno raven. Avtorja teh del sta: Aleksej Blanuša in Mija Žagar.

Vsem učencem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnega navdiha!

 

Kristina Lavrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!