Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Osnovnošolci nadvse ustvarjalni


ŠOLSTVO

| |
23.05.2017      14:49
A A

Osnovnošolci nadvse ustvarjalniDeli:

Žiga Umek odličen na državnem natečaju Naravne in druge nesreče

Letošnji nagrajenec na likovnem natečaju Naravne in druge nesreče, ki se je navezoval na naslov »Pozor, nevarna snov«, je osmošolec Žiga Umek. Žiga  je s svojim kolažem uspešno prepričal strokovno komisijo na regionalnem izboru ter se nato odlično odrezal še na državnem izboru. Udeležil se je sklepne prireditve v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu. Na natečaju je sodelovalo 3.693 mladih in 645 mentorjev iz več kot 80 vrtcev s podružnicami, skoraj 190 osnovnih šol s podružnicami in 13 osnovnih šol s prilagojenim programom.

Mednarodni likovni natečaj Rainbow

Učenci OŠ Draga Bajca smo sodelovali na 11. mednarodnem likovnem natečaju Rainbow. Natečaj organizira ministrstvo za izobraževanje in znanstvene raziskave iz Romunije. Razveselili so nas rezultati, saj sta se dva naša učenca, devetošolca, odlično odrezala. Patricija Boben je prejela bronasto medaljo, Miha Kopatin pa za svoj izdelek  diplomo »special prize«. Obema učencema iskreno čestitamo in jima želimo še veliko ustvarjalnega veselja v prihodnje! 

Likovni natečaj Evropa v šoli

V četrtek, 11. maja 2017, je potekal slavnostni zaključek natečaja Evropa v šoli 2017, ki ga organizira Zveze prijateljev mladine Slovenije. Letos je bil razpisan likovni in literarni natečaj na temo Svet, v katerem želim živeti. Nagrade na področnem delu natečaja, ki ga je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščine  so  prejeli: Branka Ferjančič, Lea Lavrenčič, Naja Bratož, Julija Kovač, Ema Guštin, Melanija Fabčič, Jakob Lozej in Anže Furlan. Dve likovni deli pa sta bili iz regijskega izbora uvrščeni na državno raven. Avtorja teh del sta: Aleksej Blanuša in Mija Žagar.

Vsem učencem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnega navdiha!

 

Kristina Lavrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!