Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dan za spremembe


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
24.03.2015      13:16
A A

Dan za spremembe


Slovenska filantropija se že več kot 20 let aktivno odziva na družbene probleme, spodbuja in razvija prostovoljstvo, deluje na področju migracij, pomaga ogroženim in je glasna zagovornica človekovih pravic. Z Dnevom za spremembe želimo ljudi spomniti na pomembno vrednoto, solidarnost, ki zaradi hitrega načina življenja vedno bolj izginja iz našega vsakdanjika.


Deli:

Preko prostovoljske akcije bomo skušali prebivalce Slovenije nagovoriti, da stopijo iz ustaljenih smernic, zavihajo rokave in za en dan postanejo prostovoljci. Morda koga od njih navdušimo, da bo prostovoljsko delo opravljal še naprej.

Šesti Dan za spremembe bo potekal tudi v organizaciji Hiše Sadeži družbe Vipava, saj smo prepričani, da smo za življenje v naši skupnosti odgovorni vsi.

V tednu med 23. in 27. marcem bomo zbirali rabljene, vendar ohranjene stvari: otroško opremo, igrače, športno opremo itd., ki je ljudje ne potrebujejo več, prav pa bi prišla nekomu drugemu.

V torek, 28. marca 2015 med 10.00 in 13.00 uro, na parkirišču za občino Vipava, boste lahko zbrane predmete zamenjali za simbolični prispevek. Izkupiček bo v celoti namenjen medgeneracijskemu dogodku v lokalni skupnosti.  V okviru Dneva za spremembe se bodo odvijale tudi medgeneracijske delavnice, na katerih bodo sodelovali otroci iz osnovne šole, starejši iz Pristana, seveda pa vabljeni tudi vsi ostali.

Upamo, da se nam boste pri cilju povezovanja ljudi v lokalni skupnosti in aktiviranju posameznikov pridružili tudi vi.

Za več informacij pokličite  08 205 33 05 ali nam pišite na hisa-vipava@filantropija.org

Ne prepuščaj se toku, SPREMINJAJ tudi TI.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!