Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dan za spremembe


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
24.03.2015      13:16
A A

Dan za spremembe


Slovenska filantropija se že več kot 20 let aktivno odziva na družbene probleme, spodbuja in razvija prostovoljstvo, deluje na področju migracij, pomaga ogroženim in je glasna zagovornica človekovih pravic. Z Dnevom za spremembe želimo ljudi spomniti na pomembno vrednoto, solidarnost, ki zaradi hitrega načina življenja vedno bolj izginja iz našega vsakdanjika.


Deli:

Preko prostovoljske akcije bomo skušali prebivalce Slovenije nagovoriti, da stopijo iz ustaljenih smernic, zavihajo rokave in za en dan postanejo prostovoljci. Morda koga od njih navdušimo, da bo prostovoljsko delo opravljal še naprej.

Šesti Dan za spremembe bo potekal tudi v organizaciji Hiše Sadeži družbe Vipava, saj smo prepričani, da smo za življenje v naši skupnosti odgovorni vsi.

V tednu med 23. in 27. marcem bomo zbirali rabljene, vendar ohranjene stvari: otroško opremo, igrače, športno opremo itd., ki je ljudje ne potrebujejo več, prav pa bi prišla nekomu drugemu.

V torek, 28. marca 2015 med 10.00 in 13.00 uro, na parkirišču za občino Vipava, boste lahko zbrane predmete zamenjali za simbolični prispevek. Izkupiček bo v celoti namenjen medgeneracijskemu dogodku v lokalni skupnosti.  V okviru Dneva za spremembe se bodo odvijale tudi medgeneracijske delavnice, na katerih bodo sodelovali otroci iz osnovne šole, starejši iz Pristana, seveda pa vabljeni tudi vsi ostali.

Upamo, da se nam boste pri cilju povezovanja ljudi v lokalni skupnosti in aktiviranju posameznikov pridružili tudi vi.

Za več informacij pokličite  08 205 33 05 ali nam pišite na hisa-vipava@filantropija.org

Ne prepuščaj se toku, SPREMINJAJ tudi TI.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.