Logo MojaObčina.si
DANES
35°C
17°C
JUTRI
36°C
18°C
Oceni objavo

Prešernov pohod 'Spoznajmo Goče in okolico'

Za popestritev kulturnega praznika sta Krajevna skupnost Goče in Športno društvo Hudournik Goče organizirala pohod 'Spoznajmo Goče in okolico'. Zbrali smo se pred šolo, pot pa nas je vodila čez Bešence proti gradu Lože, kjer nas je čakal prvi postanek, ob klopci velikanki, da nazdravimo pohodu. Nato proti Slapu do vaškega placa, kjer smo se usmerili proti Planini do cerkvice sv. Pavla. Tam je bil čas za malico in postanek, le megleni pogledi so razkrivali, da smo nad Vipavsko dolino.

S Planine smo krenili proti Erzelju, kjer nas je po vzponu pričakal domačin Bojan Bizjak in nam ponudil kozarček rujne kapljice. Pot nas je vodila med vinogradi do cerkvice Marije Snežne na Obeluncu, nazadnje pa je sledil še spust proti Gočam. Meglen, oblačen in mrzel dan ter kultura sta nas lepo povezala.

Anja Godnič

Oglejte si tudi