Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
18°C
JUTRI
28°C
18°C
Oceni objavo

POK! – se meh razpoči, smeh iz njega skoči.

POK! je ritmična skupina učencev z avtističnimi motnjami, ki se izobražujejo v CIRIUS Vipava. Med številnimi interesnimi področji ima glasba pomembno vlogo.

Pred leti smo začeli z načrtnim vključevanjem ritma v vsakodnevno poučevanje otrok z avtističnimi motnjami in takrat se je odprl nov prostor za poučevanje in spoznavanje otrok, prostor za ustvarjalnost in poučevanje preko glasbe, igre, ritma ... Med poučevanjem ritmičnih vzorcev je bilo še toliko bolj razvidno, da je vsak otrok svet zase, kar je pripeljalo do zanimivih, pravih ritmično-glasbenih točk. Ob poslušanju in izvajanju se razvijajo socialne interakcije, prepletajo učenje in zabava, kar dela življenje lepo in zanimivo. Obenem pa se tkejo prijateljstva, ustvarjajo lepi trenutki za spomine in igrivo učenje.

Ponosni  in navdušeni smo, da smo bili povabljeni na prireditev BRDA&VINO, kjer smo se predstavili s svojimi ritmičnimi točkami. Učenci so se odlično odrezali!

Gaja Gantar

Oglejte si tudi