Logo MojaObčina.si
JUTRI
33°C
20°C
NED.
34°C
18°C
Oceni objavo

O ledvicah in zeliščih z Majdo Rogelja

V okviru projekta VITR, ki na Gočah poteka pod okriljem Ljudske univerze Ajdovščina,
smo 1. februarja gostili gospo Magdo Rogelja, ki nam je predstavila dejavnost zeliščarske kmetije Rogelja iz Vojščice. Predavala je o zeliščih, njihovi zdravilnosti, načinih uporabe in učinkovitosti pri boleznih današnjih dni.

Osrednja tema srečanja je bila krepitev delovanja ledvic. Spoznali smo, kako delujejo ledvice, kako jih krepimo, bodisi z vajami ali masiranjem določenih točk na telesu bodisi s čaji, tinkturami ali aktivnimi solmi. Na zeliščarski kmetiji Rogelja se ukvarjajo z zelišči in turistično dejavnostjo. V okviru tega se trudijo ohranjati stik z naravo, ki nam daje moč in energijo za premagovanje težav v sodobnem svetu; seveda če ji znamo prisluhniti in z njo sodelovati. V sodelovanju z lepotami narave nastajajo najrazličnejši čajni napitki, tinkture, eterična olja, hidrolati, mila in mazila. Strastna zeliščarka, maserka in naturopatinja Magda Rogelja je večer obogatila z nasveti o zdravju in dobrem počutju, udeleženci pa smo domov odnesli zvrhano mero nasvetov in novega znanja o ledvicah.
Anja Godnič

Oglejte si tudi