Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Volk in sedem kozličkov – otroci pa v ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.05.2013      18:36
A A

Volk in sedem kozličkov – otroci pa v knjižnici!


Pri uri pravljic so vrhpoljski šolarji pripravili imenitno gledališko predstavo za otroke v Vipavi in Ajdovščini. V knjižnici so zaigrali, zaplesali in zapeli kozlički, mama koza in volk.


Deli:
V maju so nas pri uri pravljic s svojim nastopom razveselili učenci tretjega razreda OŠ Draga Bajca Vipava, podružnične šole Vrhpolje pod mentorstvom Nadje Rodman Koradin. Obiskali so nas kar dvakrat. Najprej v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini, slab teden pozneje pa še v Krajevni knjižnici Vipava.

Gledališka predstava Volk in 7 kozličkov, katere zgodbo vsi dobro poznamo, je ob spremljavi dveh kitar (Branke Ferjančič in Nadje Rodman Koradin) ter ob plesnih vložkih slovenskih ljudskih plesov zažarela v novi podobi. Z igro, pesmijo in plesom so Tina Skočaj, Julija Kovač, Tomaž Čoha, Tadej Ipavec, Marko Lavrenčič, Tjaša Natlačen in Polona Premrl uspeli prikazati razigrano norčavost mladih kozličkov. Veronika Tomažič je bila imenitna mama koza, ki skrbi za svoje otroke, Jakob Domenik pa se je izkazal kot volk.

Gospa Pravljica bo do začetka oktobra odšla na zaslužene počitnice. Toda še prej bo poskrbela za zadnja srečanja. Konec maja se bo z malčki srečala v oddelku Lavričeve knjižnice v Podnanosu, kjer pravljicam izmenično prisluhneta skupini Zmajčki in Avtomobilčki, pa v krajevni knjižnici Vipava in v Lavričevi knjižnici Ajdovščina. 4. junija nas dve skupini otrok nestrpno čakata v CIRIUS-u, kamor se bomo podali z našo miško Minko. Zadnji bodo v mesecu juniju pravljici prisluhnili otroci, ki obiskujejo Potujočo knjižnico v Gojačah.

In še sporočilo Gospe pravljice otrokom in staršem: se vidimo še pred počitnicami!

Martina Zalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!