Krajevna skupnost Goče je v sodelovanju z Zavodom za varstvo kulturne dediščine, OE Nova Gorica, pripravila prvo zgibanko o Gočah. Namenjena je vsem, ki bi želeli pridobiti kakšno koristno informacijo o našem kraju. V zgibanki so na kratko opisane glavne znamenitosti Goč, kot so cerkev sv. Andreja, pokopališče s kapelo božjega groba, oltarna znamenja, Pangerc pil, cerkev Marije Snežne na Obeluncu, Osnovna šola in rojstna hiša Ivana Mercine.
Vse ključne znamenitosti so označene tudi na zemljevidu, skupaj z nekaterimi lokalnimi ponudniki vina, medu, suhomesnatih izdelkov,domačimi ustvarjalci unikatnih izdelkov ter novimi namestitvenimi možnostmi. Zgibanka je trenutno na voljo v dveh jezikovnih različicah, slovenščini in angleščini. Njen izid je omogočila Zavarovalnica Triglav, OE Nova Gorica, za oblikovanje in pripravo za tisk pa sta poskrbeli Urška Černigoj in Tea Goljevšček. Vsem, ki so sodelovali pri tem projektu, se najlepše zahvaljujemo.
Zgibanka je na voljo obiskovalcem Goč v novih predalčnikih ob Osnovni šoli in na parkirišču ob pokopališču. Zgibanko in lepo misel, skupaj s sedmo in osmo kitico Prešernove Zdravljice, pa je ob kulturnem prazniku prejelo tudi vsako gospodinjstvo na Gočah. Ne le ta dan, naj bo tudi cel mesec in celo leto polno kulture v naših srcih in v naših odnosih.
Karla Ferjančič




