Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 18°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razprodana premiera gledališke predstave v ......


KULTURA

| |
15.11.2012      10:35
A A

Razprodana premiera gledališke predstave v Podnanosu


Na martinovo nedeljo se je poleg novega vina v Podnanosu rodila tudi nova gledališka predstava. Dramska skupina 'Ga Pihnemo'je na odru prvič uprizorila Partljičevo satiro Partnerska poroka. Predstava, ki govori o odnosih na vse možne načine, je v Podnanos privabila številne gledalce. Kulturni dom je bil poln do zadnjega kotička.


Lucija Žgur, Vasilij Starc, Janja Trošt, Ivica Petrič, Mitja Štokelj in Ivica Frelih (z leve) so nasmejali občinstvo
Lucija Žgur, Vasilij Starc, Janja Trošt, Ivica Petrič, Mitja Štokelj in Ivica Frelih (z leve) so nasmejali občinstvo
Deli:

Na Martinovo nedeljo, 11. novembra, je dramska skupina 'Ga pihnemo', ki pod okriljem Turističnega društva Podnanos deluje od leta 2008, na oder premierno postavila Partnersko poroko. Po glasnem smehu sodeč, ki je skoraj dve uri odmeval v Kulturnem domu Podnanos, so člani dramske skupine Partljičevo v osnovi precej tragično besedilo naredili povsem komično.

 

Na odru se je v Partnerski poroki predstavilo šest amaterskih igralcev: Lucija Žgur, Vasilij Starc, Ivica Petrič, Mitja Štokelj, Ivica Frelih in Janja Trošt. Predstava se vsebinsko dotakne sodobne problematike razno raznih medsebojnih odnosov, ki prestopijo nekdaj trdno ukoreninjene družbene norme. Satiro, ki traja dobro uro in pol, začne učiteljica Olga, ki na prvo službeno pot pospremi v ljubezni razočarano hčerko Mašo. Spletati in zapletati se pričnejo partnerski odnosi na vse možne načine: med 'faliranim' študentom teologije in osamljeno učiteljico, honorarno prevajalko Mašo in starejšim državnim podsekretarjem Andrejem Suhim, Saško, istospolno usmerjeno borko za pravice žensk in v zakonu prevarano čistilko Marijo.

 

Kljub lahkotnosti, predstava, ki je prirejena v zgornjevipavskem narečju, prinaša dobro mero družbene širine in kritičnosti. Gledalcem sporoča, da je čisto vsak partnerski odnos, (pa naj gre za zakonski odnos ali »ene vrste turšco«, odnos med ženskama ali moškima), lahko pravi, če je v njem le dovolj ljubezni. In nenazadnje, kot zbadljivo pripomni eden od protagonistov, je lahko včasih pravi tudi odnos, ki temelji na preračunljivosti. Lahko bi rekli, da je predstava polna srečnih koncev. Če seveda predpostavimo, da je zakon srečen konec.

Ivana Bratož
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!