Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo in marsikje vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -12, na Goriškem in ob morju okoli -2.
-1°C | 0°C
ponedeljek, 26.02.2018
-7°C | 0°C
torek, 27.02.2018
-4°C | 1°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | 2°C
četrtek, 01.03.2018
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 24.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pihalni orkester Vrhpolje navdušil s filmsko ......


KULTURA

| |
02.01.2015      10:35
A A

Pihalni orkester Vrhpolje navdušil s filmsko glasbo


Za letošnji tradicionalni božično-novoletni koncert so člani Pihalnega orkestra Vrhpolje združili moči s priznanim slovenskim kantavtorjem Adijem Smolarjem in skupaj poskrbeli za nepozaben večer.


Deli:

Božični in novoletni prazniki so priložnost, da se za kratek čas umaknemo v zasebnost ter pozabimo na manj prijetne skrbi in težave, s katerimi se moramo vse pogosteje soočati in spopadati v našem vsakdanjiku. Je pa to tudi čas za oceno in presojo vsega doseženega v preteklem letu.

Mladi glasbeniki Pihalnega orkestra Vrhpolje so tudi letos pod taktirko dirigenta Matjaža Medena organizirali božično-novoletni koncert, ki se je odvijal v soboto, 20. decembra 2014, v športni dvorani Škofijske gimnazije v Vipavi. Program so začeli z Lux Aurumque (Luč in zlato) in z melodijami iz filmov Gospodar prstanov, Most čez reko Kwai in Zvezdne steze ogreli občinstvo za prihod Adija Smolarja. S svojimi uspešnicami je dodatno spodbudil šeststoglavo množico k smehu, ploskanju in prepevanju. V drugem delu koncerta je orkester z izvajanjem glasbe in animacijo filma, ki sta jo pripravila Jan in Danijel Skočaj, popeljal dvorano dobrih sto let nazaj, ko se je na svoji plovbi iz Evrope v Ameriko potopila vsem poznana ladja Titanik. Zatem je predsednik KD Pihalne godbe Vrhpolje, Vipava Janez Groznik v svojem govoru povedal:»Zahvaljujem se našemu dirigentu, ki nad nami nikoli ne obupa in nas s svojo predanostjo in optimizmom vodi od koncerta do koncerta. Hvala tudi vsem godbenicam in godbenikom, ki svoj prosti čas nesebično razdajajo naši godbi. Letos imamo veliko razlogov za veselje, saj nam je uspelo vzpostaviti godbeniško šolo, kijo obiskuje 15 mladih ljubiteljev godbeništva. Delo z mladimi je temelj, na katerem gradimo in ki nam zagotavlja kakovostno delo tudi v prihodnosti.« Sledile so še znane melodije iz filmov Sam doma, Polarni vlak, Predbožična mora, Kekec, Bratovščina sinjega galeba in Sreča na vrvici.

Pihalni orkester Vrhpolje, ki se je v letošnjem letu udeležil mednarodnega tekmovanja v Rivi del Garda in v hudi konkurenci zasedel peto mesto v svoji kategoriji, je koncert ob bučnem aplavzu zaključil s tremi dodatki, in sicer s tradicionalnim Radetzkyim maršem ter koračnicama San Carlo in Kranjsko dekle.

jg, foto Jurij Lavrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 195
Izšla: 23.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.