Logo MojaObčina.si
DANES
34°C
21°C
JUTRI
33°C
20°C
Oceni objavo

KS Goče prejela priznanje za učečo se skupnost

v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini je 12. maja 2023 potekalo nacionalno odprtje 28. Tednov vseživljenjskega učenja, ki ga je v sodelovanju z Andragoškim centrom Slovenija organizirala Ljudska univerza Ajdovščina. Namenom Tednov vseživljenjskega učenja (TVU) je proslavljati učenje, znanje in radovednost. Letošnji tedni potekajo pod sloganom Učenje nas krepi in radosti, zato naj nas spremlja vse življenje! TVU vabijo najširšo slovensko javnost, da se vključi v kulturo vseživljenjskega učenja – vse leto, sleherni dan.

V okviru TVU poteka tudi slavnostno odprtje, na katerem podelijo priznanja zglednim učečim se posameznikom in učečim se skupnostim. Letos je priznanje prejela tudi Krajevna skupnost Goče, saj je bila prepoznana kot učeča se skupnost, ki s svojimi aktivnostmi skrbi za izobraževanje in povezovanje krajanov ter razvoj podeželja. Priznanje je znak, da KS Goče dela dobro, da s študijskimi krožki, predavanji, delavnicami, koncerti, gledališkimi predstavami, pohodi, telovadbo itd. spodbuja krajane (pa tudi prebivalce občine Vipava) k dejavnemu vključevanju v skupnost, učenju, druženju, radovednosti in usvajanju novega znanja.

Vsekakor smo veseli in zelo ponosni na dobljeno priznanje, kar nam daje zalet za nadaljnjo delo!

Meta Furlan

Oglejte si tudi