Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
2°C | 20°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Zadruga prodala Hranilnico


GOSPODARSTVO

| |
18.12.2012      14:30
A A

Zadruga prodala Hranilnico


Hranilnica Vipava je dobila nove solastnike. Konzorcij okrog Občine Vipava je po daljšem prodajnem postopku vendarle podpisal pogodbo o odkupu 56 - odstotnega deleža, vrednega 1,6 milijona evrov.


Deli:

V konzorciju je 12 družbenikov – poleg vipavske občine sta zraven še občini Ajdovščina in Renče –Vogrsko, pa MD Trade in Fama iz Vipave, Koda iz Ajdovščine, Enersol in Deželna banka Slovenije iz Ljubljane, ter Kurivo iz Nove Gorice, ki ima s skoraj 10 odstotki tudi največji delež med novimi lastniki. Deset lastnikov je svoje deleže poravnalo iz lastnih sredstev, dva pa sta najela kredit. 

Seveda bodo novi večinski lastniki najprej sklicali skupščino in seveda v nadzorni svet ustoličili svoje ljudi. Predlagali naj bi tudi dokapitalizacijo v višini enega milijona, h kateri bi povabili  primorska podjetja in občine.  V upravi hranilnice pa naj ne bi prišlo do sprememb, saj so v konzorciju zatrjevali, da posluje dobro.

 

Kmetijska zadruga Vipava, ki je svoj večinski delež prodala, je kupnino v glavnem namenila za poplačilo grozdja svojim zadružnikom.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!