Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
8°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
4°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt Evropska vas


OSNOVNA ŠOLA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
28.05.2014      11:53
A A

Projekt Evropska vas


Osnovna šola Draga Bajca Vipava je v šolskem letu 2013/2014 sodelovala v projektu Evropska vas. To je vseslovenski projekt, ki je po številu sodelujočih največji projekt v Sloveniji. Projekt v sodelovanju s slovenskimi šolami vodi Šola za ravnatelje, organizira pa ga Evropska hiša Maribor.


Deli:

Cilj in namen projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati povečati zavedanje lastne kulturne identitete. Projekt je namenjen osnovnošolcem.

Učenci in učitelji iz različnih slovenskih krajev na inovativen način spoznavajo države Evropske unije, njihove značilnosti in jih ob obeležitvi dneva Evrope predstavijo na devetih javnih kulturnih prireditvah po Sloveniji. Za naše območje je bila prireditev v Novi Gorici.

Učenci so čez šolsko leto v okviru pouka spoznavali kulturne, geografske in druge značilnosti Belgije. Učenci izbirnega predmeta urejanje besedil so pripravili elektronske predstavitve, ki so se vrtele na šolski televiziji. Sedmošolci so na tehniškem dnevu izdelovali izdelke, ki smo jih na zaključni prireditvi uporabili za okrasitev stojnic.

Zagotovo je projekt na vseh področjih pripomogel k boljši ozaveščenosti glede EU ter prav tako pripomogel k boljšemu poznavanju Belgije.

Mojca Pev
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 192
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.