Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 7 °C.
0°C | 0°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | -1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | -1°C
sobota, 24.02.2018
-3°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-6°C | -6°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
0°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Občina Veržej bogatejša za nov defibrilator...


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
03.01.2018      14:42
A A

Občina Veržej bogatejša za nov defibrilatorDeli:
Zavarovalnica Triglav že nekaj let preusmerja del svojih sredstev v podporo različnim preventivnim projektom. Letos je med  drugim podprla tudi nakup defibrilatorjev in med pomurskimi občinami je bila sofinanciranja deležna tudi naša občina.

Tako sta Občina Veržej in omenjena zavarovalnica združili finančna sredstva in omogočila nakup novega defibrilatorja. Ker šteje vsaka sekunda, ko gre za življenje, je-le ta nameščen v Banovcih in tako bližje krajanom, če bi ga bilo potrebno uporabiti. Na območju občine Veržej je to že drugi defibrilator, ki je namenjen javni uporabi za vse občane, obiskovalce in turiste. Prvi defibrilator je že nekaj let nameščen na steni ob vhodu v občinsko stavbo, novi pa je sedaj svoje mesto našel ob vhodnih vratih vaško-gasilskega doma Banovci.

Krajše slovesnosti ob predaji defibrilatorja v javno uporabo sta se poleg župana Občine Veržej, Slavka Petovarja, udeležila tudi direktor območne enote Zavarovalnice Triglav, d.d., Sandi Štefan Flisar, in direktor Zdravstvenega doma Ljutomer Djordje Šiškin.  

V kulturnem programu, ki ga je povezovala domačinka Majda Kolbl, so nastopili domači pevci Turističnega društva Banovci. Po krajši slovesnosti sta reševalca nujne medicinske pomoči iz Zdravstvenega doma Ljutomer  prisotnim domačinom prikazala praktično uporabo defibrilatorja. 

Besedilo: Bojan Ferenc
Fotografije: Damir Skuhala

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA VERŽEJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!