Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
3°C
JUTRI
2°C
1°C

Prijava škode zaradi suše!

Občinska komisija za ocenjevanje škode na kmetijskih pridelkih bo, na podlagi sklepa Ministrstva za obrambo, Uprave RS za zaščito in reševanje, št. 844-18/2022-13 – DGZR z dne 12. 8. 2022, zbirala vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic suše 2022 na prizadetih območjih katastrskih občin in prizadetih kulturah na območju občine Veržej.

Oškodovanci dostavijo izpolnjene vloge na obrazcu št. 2 na sedež občine Veržej  v času uradnih ur in sicer od ponedeljka 22. 8. 2022 do vključno srede 21. 9. 2022. Po prejemu vloge bo občinska komisija opravila terenske oglede in do roka posredovala informacije državnim institucijam. 

Obrazec 2 je na razpolago na sedežu občine Veržej in na spletni strani Občine Veržej in spodaj v prilogah.

Obrazec 2  mora  obvezno vsebovati naslednje podatke:

-          Ime in priimek nosilca kmetijskega gospodarstva

-          Davčna številka nosilca

-          Naslov nosilca

-          KMG-MID iz registra kmetijskih gospodarstev. Če KMG-MID ni urejen

           na datum 31.5.2022, ni upravičen do državne pomoči.

-          GERK – številka GERK-a

-          VRSTA KULTURE in ŠIFRA – seznam priznanih kultur iz Uredbe o

           metodologiji za ocenjevanje škode

-          POŠKODOVANOST – dejanski odstotek poškodovanosti

-          POVRŠINA POŠKODOVANE KULTURE – dejanska površina

           poškodovane kulture v arih v GERK-u

Obrazec 2 mora biti s strani vlagatelja podpisan na dveh mestih!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi