Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
15°C | 29°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 29°C
petek, 20.07.2018
13°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

80 let Čebelarskega društva Veržej


DRUŠTVA

| |
02.02.2017      7:51
A A

80 let Čebelarskega društva VeržejDeli:

Čebelarji ČD Veržej smo se 22. januaarja letos zbrali v gasilskem domu Banovci na 80. volilnem občnem zboru.

Čebelarji vasi Bunčani, Banovci, Veržej in Krapje so 15.januarja 1937  ustanovili podružnico slovenskega čebelarskega  društva v Veržeju. Pobudnik ustanovitve podružnice in prvi predsednik je bil šolski upravitelj g. Franjo Kozar. V ČD Veržej hranimo kopijo zapisnika o ustanovnem občnem zboru, original pa se nahaja pri g. Olgi Mavrič.

Občnega zbora so se poleg čebelarjev ČD Veržej udeležili tudi gostje,  in sicer podpredsednik ČZS  g. Janez Vencelj, župan občine Veržej G. Slavko Petovar, predsednik ČZDP g. Janko Rožman, mag. Mojca Nushol,  dr. vet. med in medena kraljica Mateja Šoštarič.  Čebelarji so zadovoljni z delom društva, saj so opravili vse načrtovane naloge. Delo društva pa so pohvalili tudi gostje.  Čebelarji smo si izvolili novo vodstvo, in sicer za predsednika Alojza Novaka, za tajnika Mirka Trstenjaka, za blagajnika Slavka Šoštariča in za predsednika nadzornega odbora Milana Seršena.

V čebelarsko društvo nas je vključenih 16 čebelarjev. Čeprav je bilo lansko leto čebelarsko slabo leto, pa smo čebelarji zelo zadovoljni z vedno več cvetočimi jesenskimi posevki na njivah, še posebej z ajdo. V počastitev 80. letnice bo društvo izdalo novo zgibanko. Z izdajo bi radi spodbudili uporabo čebeljih pridelkov domačih čebelarjev.

Upravni odbor ČD Veržej
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA VERŽEJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!