Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

ZA ZDRAVLJENJE VZROKOV BOLEZNI


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
20.08.2015      8:55
A A

ZA ZDRAVLJENJE VZROKOV BOLEZNI


Z velikim veseljem vam predstavljam eno od poti do notranjega miru, radosti, svežine in zdravja.


Kovačnik - da pustimo preteklost za seboj
Kovačnik - da pustimo preteklost za seboj
Deli:

Bachove cvetne esence imajo predvsem preprečevalni učinek, delujejo na neharmonična čustva, ki jih pomagajo uravnovesiti, še preden bi se pokazala na telesu. To je bilo glavno izhodišče angleškega zdravnika, utemeljitelja cvetnih esenc, Dr. Edwarda Bacha.  Deloval je v tridesetih letih prejšnjega stoletja. Tako imajo esence devetdesetletno tradicijo uspešnega odpravljanja čustev kot so strah, dvom, malodušje, netolerantnost, nepotrpežljivost, pomanjkanje energije, breme odgovornosti, jeze, posledice šokov, ponavljanje vedno istih misli,… Posledica jemanja cvetnih esenc je mir, ravnovesje ter tiho zadovoljstvo v sebi.

Narejene so iz cvetov rastlin pomočjo studenčne vode in konzervansa alkohola ali glicerina. So popolnoma naravna zdravila primerna za odrasle, otroke, živali in rastline. Lepo se ujamejo tudi s klasičnimi oblikami zdravljenja. Sistem Bachovih cvetnih esenc vsebuje 38 različnih cvetov, ki pokrivajo vsa osnovna čustvena stanja človeka. Primeren cvet najdemo tako, da prepoznamo svoje stanje in na podlagi tega določimo ustrezen cvet. Kapljice jemljemo razredčene v vodi, po požirkih čez dan. Čas enega tretmaja je od 4 do 6 tednov. V posameznih primerih tudi eno leto. Potrebna je vztrajnost in zaupanje, kapljice zagotovo delujejo, razen v primeru, da izberemo cvet, ki ga v resnici ne potrebujemo. Torej nam nikakor ne morejo škodovati in nimajo nobenih stranskih učinkov. Je pa res, da v določenih primerih za nekaj dni lahko še poslabšajo negativno čustven stanje, to je zato, ker je bilo potlačeno in mora priti na površje, da ga lahko ozavestimo, kasneje pa nas energija cveta popolnoma pozdravi. Brez skrbi, tako zagotovo vemo, da so na delu kapljice, ki imajo najboljši namen. Čudovito je, da imamo na razpolago za katerokoli stanje cvetove narave, tako rekoč vedno pri roki. Le vedeti moramo, da zdravilo obstaja in si pomagati, kadar je to potrebno. Ni nam potrebno trpeti, le toliko, da se naučimo določene lekcije, potem pa jadrno naprej.

Navajam zgolj osnovne informacije, dobro je vedeti več, ker je vsak človek nekaj posebnega in lahko za posameznika velja drugače.

Veliko obširnejše in predvsem bolj občuteno je predavanje o cvetnih esencah, na katerega vas vabimo, da se ga udeležite v Kranju v Medgeneracijskem centru na Hujah, 1.septembra.

Več o tem piše med dogodki.

 Tannja Yrska, univ. dipl. inž. gozd., Zavod PraNa, zavod za prepoznavanje pranarave prostora, človeka, Preddvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo