Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 16°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 21°C
ponedeljek, 24.09.2018
10°C | 20°C
torek, 25.09.2018
2°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 11h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

NAJBOLJŠI SLOVENSKI PLEZALCI PLEZALI V TRŽIČU...


ŠPORT

| |
20.10.2016      11:13
A A

NAJBOLJŠI SLOVENSKI PLEZALCI PLEZALI V TRŽIČU


V soboto 15. in v nedeljo, 16. oktobra je v Dvorani tržiških olimpijcev potekalo državno prvenstvo v plezanju, kategorija težavnost, katerega organizatorja sta bila Planinska zveza Slovenije – Komisije za športno plezanje in Planinsko društvo Tržič.


Deli:

Plezalke in plezalci so nastopili v starejši, srednji in mlajši kategoriji. Tekmovanja so se udeležili tudi naši najboljši plezalci, vključno z Mino Markovič, ki se zadnjih šest let uvršča na prva ali druga mesta na tekmah za svetovni pokal, svetovnih igrah, evropskih in svetovnih prvenstvih, Janjo Garnbret (Šaleški AO), večkratno mladinsko evropsko in  člansko svetovno prvakinjo, Domnom Škoficem, trenutno najboljšim slovenskim plezalcem ter ostalimi Slovenci, ki krojijo plezalne lestvice na svetovnem vrhu.

 

»Za nami je organizacija še en uspešne tekme državnega prvenstva v Tržiču. Tekma je bila pravi plezalni spektakel najboljših slovenskih plezalcev. Vzdušje na tekmi je bilo vrhunsko, obiskovalci so s svojo navzočnostjo podprli plezalce,« je po tekmi povedal Zoran Golič, načelnik Športno plezalnega odseka PD Tržič.

Pri mlajših dečkih je bil najboljši Anej Bogataj (DRPK), pri mlajših deklicah Liza Novak (PK Laško), pri cicibanih je slavil Tim Korošec (PK Škofja Loka), pri cicibankah Eva Hren (ŠPO APD Kozjak Maribor). Pri članih je bil najboljši Domen Škofic (ŠPO Radovljica), pri članicah pa je na najvišjo stopničko stopila Janja Garnbret (Šaleški AO). Pri mladinkah oz. mladincih sta slavila Žan Sudar (AK Ravne) in Julija Kruder (ŠPO Celje), pri kadetinjah in kadetih Klemen Novak (AO Kranj) in Mia Krampl (AO Kranj), pri starejših dečkih in deklicah pa Luka Potočar (ŠPO Radovljica) in Lučka Rakovec (ŠD Proteus). Med tržiškimi plezalci je bil najboljši Aleš Peharc, ki je med kadeti zasedel odlično četrto mesto.

Fotografija: Priznanja najboljšim je podeljeval župan Občine Tržič mag. Borut Sajovica.

Planinsko društvo Tržič je zadovoljno s pogoji za delo, ki jih imajo v tržiški športni dvorani. “V Dvorani tržiških olimpijcev imamo treninge športnega plezanja za mlajše. S tem vzdržujemo bazo in jih usmerjamo v tekmovalni šport, kjer dosegajo lepe rezultate na različnih nivojih. Najmlajši pa z veseljem plezajo na naši steni v dvorani, ki je ena boljših v Sloveniji. Stena je stara šestnajst let in je vrhunska za trening, morda le malo prezahtevna za mlajše tekmovalce,” pove Zoran Golič.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo