Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

V Domu Petra Uzarja v Tržiču odpirajo Center ......


DOGODKI, ZAVODI

| |
23.09.2015      00:00
A A

V Domu Petra Uzarja v Tržiču odpirajo Center za aktivno in prijetno staranje


Dom Petra Uzarja v Tržiču je dom starejših na idilični lokaciji, kjer se dnevno vrstijo različne aktivnosti za stanovalce. Z regijskim gerontološkim centrom, imenovanim Center za aktivno in prijetno staranje, pa ga odpiramo – aktivnim starejšim v Občini Tržič in tudi širše. V centru bodo potekale preventivne, družabne, svetovalne, rekreativne in izobraževalne aktivnosti. Skupaj z Društvom upokojencev Tržič in našimi prostovoljci je nastala ideja Centra za aktivno in prijetno staranje (regijskega gerontološkega centra).


V Domu Petra Uzarja je bivanje starostnikov prijetno
V Domu Petra Uzarja je bivanje starostnikov prijetno
Deli:

Dejavnosti Centra za aktivno in prijetno staranje bodo obsegale:  Center dnevnih aktivnosti, informacijsko točko za stare ljudi in njihove družinske člane, s telefonom za pomoč v stiski ob težavah, s katerimi se srečujemo v starosti ali ko živimo s starejšim družinskim članom, pomoč in podporo na področju demence,     pomoč in podporo v času umiranja in žalovanja.

 

V Centru za aktivno in prijetno staranje bomo spodbujali medgeneracijsko sodelovanje. Da se nam pridružijo kot prostovoljci in prispevajo pomemben del k razvoju našega Centra za aktivno in prijetno staranje, bomo k sodelovanju povabili dijake, študente, zaposlene, brezposelne, upokojence. Dom Petra Uzarja Tržič je hiša prijaznih ljudi in dom odprtih vrat.

 

Aktivnosti centra finančno omogočata Dom Petra Uzarja Tržič in Občina Tržič. Podrobnosti o njem so na ogled na spletni strani: www.dputrzic.si, na voljo smo vam tudi na telefonski številki 030 600 166.

 

Prisrčno vabljeni na odprtje Centra za aktivno in prijetno staranje, ki bo v četrtek, 1. oktobra 2015, ob 9.30 uri v Domu Petra Uzarja Tržič. Ob mednarodnem dnevu starejših, 1. oktobra, bo ob 11. uri organiziran posvet na temo dolgotrajne oskrbe v prostorih Občine Tržič.  Osrednja gosta obeh dogodkov bosta državna sekretarka MDDSZ, ga. Martina Vuk in župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
30.10.2017 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke – Igriva jesen
Radio v živo